Oyunlar

2021’de Mobil Oyun Harcaması 120 Milyar Dolar Olacak

Mobil oyunlar son yıllarda zirveden inmiyor. App Annie’nin açıkladığı verilere göre mobil oyunlar 2021’de de hız kesmeden devam edecek. Bu bağlamda 2021 yılında mobil oyun harcamasının 120 milyar dolar olması bekleniyor.

Mobil oyunlar son yıllarda zirveden inmiyor. App Annie’nin açıkladığı verilere göre mobil oyunlar 2021’de de hız kesmeden devam edecek. Bu bağlamda 2021 yılında mobil oyun harcamasının 120 milyar dolar olması bekleniyor.

App Annie tarafında gerçekleştirilen 2021 Mobil Oyun Durumu araştırmasına göre, tüketiciler 2020’de mobil uygulamalara 143 milyar dolar harcadı. Bu tutarın 100 milyar doları mobil oyunlar için harcandı. iOS ve Google Play’de harcanan her bir doların 70 senti oyunlara ait. 

80 milyar oyun indirildi

Araştırmaya göre, 2020’deki tüm mobil uygulama indirmeleri içinde mobil oyunların oranı yüzde 36. Bu oran, toplamda 80 milyar indirme işlemine karşılık geliyor. Mobilde günlük geçirilen zaman kullanıcı başına 4,2 saat. Oyun başında geçirilen zamanda bir önceki yıla göre yüzde 20’lik artış mevcut. 

2021’de oyuna yüzde 20 daha fazla harcayacağız

2021’de mobil oyun pazarının elde edilen gelir artışı bakımından birçok sektörü geride bırakacağını belirten IFASTURK Eğitim, Ar-Ge ve Destek Kurucusu Mesut Şenel, “Yapılan harcama tutarları mobil oyunların dikkate değer yükselişini doğruluyor. 2021’de mobil oyunlara 120 milyar dolardan fazla harcama yapılacağı beklentisi, pazarın 2020’ye göre yüzde 20 daha fazla büyüyeceğini gösteriyor. Mobil oyunların konsol, bilgisayar ve diğer oyun sektörlerinin toplamından yüzde 50 daha büyük bir hacmi bulunuyor. Mobil oyun alanında üretim yapmak isteyen girişimcileri devlet destekleri, hibeler ve teşvikler konusunda destekleyerek markalaşma yolunda ilerlemelerine katkıda bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:

Türk Geliştiriciler Tarafından Üretilen Mobil Oyunların İndirilme Sayısı, Dünya Ortalamasının İki Katına Çıktı 

Türk Oyun Şirketi Hungri Games, İngiltere Merkezli Triple Dragon’dan 1.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı! 

Facebook, Crayta ’yı Bünyesinde Barındıran Oyun Stüdyosu Unit 2 Games’i Satın Aldı

Poco X3 NFC PUBG ‘de Nasıl? Poco X3 NFC Oyun Performansı ve Detaylı İnceleme:

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı