Oyunlar

Acer Predator Triton 500 Dizüstü Oyun Bilgisayarı, Türkiye’de Satışa Sunuldu! 

Acer Predator Triton 500 dizüstü oyun bilgisayarı modeli, Türkiye’de satışa sunuldu. Gücünü 10. nesil Intel Core i7 işlemci modelinden alan ve “NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER” grafik işlemci birimi ile donatılan cihaz, 20 bin 369 liralık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı.  

Acer Predator Triton 500 dizüstü oyun bilgisayarı modeli, Türkiye’de satışa sunuldu. Gücünü 10. nesil Intel Core i7 işlemci modelinden alan ve NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER grafik işlemci birimi ile donatılan cihaz, 20 bin 369 liralık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı.  

Acer, Predator Triton 500 dizüstü oyun bilgisayarı modelini Türkiye pazarında kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Gücünü 10. nesil Intel Core i7-10750H işlemci modelinden alan ve “Max-Q” tasarımlı NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER” grafik işlemci ünitesi ile donatılan cihaz, 20 bin 369 liralık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı.  

Aktarılan detaylara göre; 15.6 inç ekranda 300 Hz IPS panel, 3 milisaniye tepki süresiyle her şeyi akıcı, canlı ve ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebiliyorsRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsayan ekran, geniş açıdan izleme imkanı da sunuyor. NVIDIA G-SYNC teknolojisi, görüntü yırtılmalarını ortadan kaldırıyor ve gecikmeyi en aza indiriyor. 7.5 saatlik pil ömrü ise üretkenliği yüksek seviyeye taşımayı hedefliyorÜrün, 17.9 milimetre inceliğinde ve 2.1 kilogram ağırlığında tamamen metal bir kasa ile kutusundan çıkıyor. Kasanın ince çerçeveleri sayesinde, ekrangövde oranı yüzde 81’e ulaşıyor. Modelde, 32 GB DDR4 bellek ve 1 TB NVMe RAID 0 SSD depolama alanı bulunuyor. Depolama, 2 TB’a kadar artırılabiliyor. 

Acer Predator Triton 500 Oyun Bilgisayarı

“HDMI 2.0”, “Mini DisplayPort (mDP)” veya “USB-C Thunderbolt 3” bağlantı noktalarını kullanarak Triton 500’e birkaç ekstra monitör takılabiliyor. RGB aydınlatmalı klavyenin tuşlarında, “Predator” yazı tipi kullanılması da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Klavyede şeffaf, içbükey “WASD” tuşları ile “Turbo” ve “PredatorSense” tuşları da bulunuyor. Anında hız aşırtma için “Turbo” tuşu, yardımcı uygulamayı açmak için ise “PredatorSense” tuşu kullanılıyor.  

Acer Predator Triton 500 oyuncu bilgisayarı, 15W’a kadar gücü işlemciden ekran kartına aktarabiliyor

Acer Predator Triton 500 Oyuncu Bilgisayarı

Paylaşılan diğer detaylara göre; Acer Predator Triton 500 oyuncu bilgisayarı; “Killer Wi-Fi 6 AX1650i” kablosuz bağlantı kontrolcüsü, “E3100G” ethernet kontrolcüsü ve “Control Center 2.0” ile ağ bağlantı kalitesini yukarı taşımayı vadediyor ve hızın önemli olduğu uygulamalara, bant genişliğinde öncelik tanıyor. DTS:X Ultra” teknolojisi de bilgisayardan veya kulaklıktan çıkan sesi, 360 derece ses sistemine dönüştürerek kullanıcıların oyun içi sesleri gerçek ses gibi deneyimleyebilmesini mümkün hale getiriyor. 

Cihaz; içerisinde yer alan “Max-Q” tasarımlı “NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER” ekran kartı üzerindeki RT çekirdekleri sayesinde, ışın izleme teknolojisini de destekliyor. DLSS teknolojisi, destekli oyunlarda FPS’i artırırken keskin görüntü kalitesini korumaya yardımcı oluyor. Bununla birlikte model; “Max-Q Dynamic Boost” teknolojisi sayesinde işlemci ve ekran kartı arasında akıllı güç yönetimi yaparak ekran kartı ağırlıklı iş yüklerinde, 15W’a kadar gücü işlemciden alıp ekran kartına aktarabiliyor. Bu sayede, herhangi ekstra bir yönteme ihtiyaç duymadan yüzde 10 seviyesine kadar daha iyi bir oyun performansı mümkün kılınıyor. 

Acer Predator Triton 500, 2019 modeline göre yüzde 33 daha yüksek termal performans sunuyor

Acer Predator Triton 500

Diğer yandan; Acer Predator Triton 500Acer’ın “Vortex Flow” teknolojisinden de yararlanıyor. Bu yeni tasarımda, özel olarak geliştirilen üç adet fan bulunuyor. Kasanın içinde stratejik noktalara yerleştirilen fanlar, birlikte çalışarak hava akımını artırıyor ve gürültüyü azaltıyor. Sistem, yüksek performans elde etmek için fan hızını artıran “CoolBoost” teknolojisiyle de destekleniyor. Oyuncular, “PredatorSense UI” üzerinden cihazlarının sıcaklık düzeyini görebiliyor ve fan hızını ayarlayabiliyor. 

Ürünün yenilikçi soğutma sisteminde, bir de tamamen metal 4. nesil “AeroBlade 3D” fan yer alıyor. Özel tasarıma sahip fan, hava akımını en üst seviyeye getirirken gürültüyü de azaltıyor. Tırtıklı kenarlar, kanatçıklar ve kavisli bölüm sayesinde hava akımı yüzde 45 artırılıyor. Soğutma sistemine beş adet de ısı borusu ekleyen Predator Triton 500, 2019 modeline göre yüzde 33 daha yüksek termal performans sunuyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Mobil Oyuncuların Yüzde 49.2’si Aksiyon-Macera Türü Oyunlar Oynuyor

Acer, Yeni Seri Nitro 5 Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarını Türkiye’de Satışa Sundu

Acer, Oyuncu Bilgisayarı Serisindeki 4 Modeli Yenilediğini Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı