Oyunlar

Amazon Mobil Oyuncular için GameOn Uygulamasını Yayınladı

Amazon, GameOn isimli yeni uygulamasını yayınladı. Mobil oyuncuların birbirleriyle etkileşime girip oyun klipleri paylaşabileceği yeni bir uygulama olan GameOn’da oyuncular ayrıca verilen görevleri tamamlayıp yarışmalara katılıp rozetler de kazanabilecek.

Amazon, GameOn isimli yeni uygulamasını yayınladı. Mobil oyuncuların birbirleriyle etkileşime girip oyun klipleri paylaşabileceği yeni bir uygulama olan GameOn’da oyuncular ayrıca verilen görevleri tamamlayıp yarışmalara katılıp rozetler de kazanabilecek.

Washington merkezli, e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış, ve yapay zekâya odaklanan çok teknoloji şirketi Amazon hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Şirketin dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olmasının yanı sıra kullanıcılarına sunduğu birçok farklı dijital hizmette bulunuyor. Geçen aylarda resmi olarak Türkiye pazarına da giriş yapan ve ülkemizdeki kullanıcıları için Amazon’un çevrim içi yayın akış servisi Prime’ı hizmete açan şirket, şimdi ise mobil oyuncular için yeni bir hizmeti aktif ediyor. 

Amazon GameOn ’da mobil oyun deneyimleri paylaşılacak

Amazon GameOn’un kullanıcıların ekran kaydıyla klip oluşturmasına ve bu klipleri paylaşmasına olanak tanıyor. Mobil oyuncular 30 saniye ile 5 dakika arasında değişen oyun kliplerini kaydediyor ve kaydettikleri klipleri GameOn profillerinde paylaşabiliyor. 

Amazon’un yaptığı açıklamalara göre, mobil oyuncular için hizmete sunulan GameOn’da şu an için PUBG Mobile, Angry Birds 2 ve Final Fantasy Brave Exvius dahil olmak üzere 1000’den fazla oyunu destekleniyor. Kullanıcıların kaydettiği klipleri uygulamada düzenleme imkanı da bulunuyor. Bunun dışında mobil oyuncular kliplerine ön kameralarını kullanarak videolu yorum ya da altyazı ekleyebiliyorlar. 

GameOn kullanıcıları, oyunlar sırasında diledikleri zaman kaydı başlatabiliyor ve ayrıca geriye dönük klipler de oluşturabiliyorlar. Ancak uygulamada, depolama sorunu yaşanmaması adına kullanıcılar sadece oyunun birkaç dakikasını kaydedebiliyor. Eğer kaydedilen videodan bir klip oluşturulmazsa görüntüler direkt olarak kaydediliyor.

Amazon GameOn tanıtım videosu:

Amazon yeni uygulaması GameOn’da ayrıca oyuncular arasında bir rekabet oluşması ve deneyimin artması adına uygulamada zaman sınırlı çeşitli yarışmalar da sunuyor. Kullanıcılar, söz konusu yarışmalarda üst sıralara gelmek için oyun içinde verilen görevleri tamamlıyor ve kliplerini platformda paylaşıyor. Kullanıcılar bu klipleri oyluyor ve en popüler klipler rozet kazanıyor. 

Amazon’un mobil oyuncuların deneyimlerini paylaşmasına olanak tanıyan yeni uygulaması GameOn şu an için sadece Android ekosistemi için hizmete açılmış durumda. Ancak şirketin kısa süre sonra GameOn uygulamasını iOS kullanıcıları için de hizmete açacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Amazon, Bulut Tabanlı Oyun Hizmeti Luna’yı Erken Erişime Açtı

En Popüler Amazon Prime Dizileri Hangileri?

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı