Oyunlar

Apex Legends ‘in Yıl Sonuna Kadar iOS ve Android ‘e Geleceği Açıklandı

EA (Electronic Arts) CEO’su Andrew Wilson, EA Games’in sevilen ücretsiz Battle Royal oyunu Apex Legends ‘in iOS ve Android platformlarına geleceğini açıkladı.

EA (Electronic Arts) CEO’su Andrew Wilson, EA Games’in sevilen ücretsiz Battle Royal oyunu Apex Legends ‘in iOS ve Android platformlarına geleceğini açıkladı.

Geçen yıl Fortnite ve PUBG’nin egemenlik sürdüğü Battle Royale furyasına katılan Apex Legends oyunu, bu kez de iOS ve Android platformlarına gelecek. Android tarafında da Call of Duty, PUBG ve ekibe yeni dahil olan Fortnite gibi bu türün öncüsü olan bazı oyunlar bulunuyor. Oyunların nasıl bir gelişme gerçekleştireceklerini ise zaman gösterecek.

Apex Legends, Çıktığı İlk Gün 1 Milyon İndirmeye Ulaşmıştı

blank

Apex Legends, daha çıktığı ilk günden 1 milyon indirmeye ulaşmıştı. Bu sayede Battle Royale oyunlarının arasına iddialı bir giriş yapabilmişti. Ancak oyuncu kitlesi, diğer Battle Royal oyunlarına göre daha fazla oranda azaldı. Oyun artık ilk çıktığı zamanlardaki kadar popüler değil; ancak hala kendi kitlesini de kaybetmemiş durumda.

Diğer yandan Apex Legends, çıktığı tarihten uzun bir süre sonra iOS ve Android‘e gelecek. Bu yüzden Call of Duty, PUBG ve Fortnite oyunları karşısında neler yapabileceği büyük merak konusu. Konuyla ilgili açıklama yapan EA (Electronic Arts) CEO’su Andrew Wilson, Apex Legends mobil sürümünün yıl sonuna kadar iOS ve Android platformlarından indirilebilir durumda olmasını planladıklarını ifade etti.

Apex Legends Farklı Ülkelerde de Satışa Sunulacak

blank

Andrew Wilson ayrıca, başka açıklamalarda da bulundu. Dünyaca ünlü CEO, oyunun farklı ülkelerin pazarlarında da satışa sunulacağını ifade etti. Bu ülkelerin hangileri olduğuna dair ise ortada henüz bir bilgi bulunmuyor.

Apex Legends, severek oynadığımız Titanfall serisinden de bildiğimiz üzere Respawn Entertainment tarafından geliştiriliyor. Şu anlık Apex Legends her biri birbirinden farklı 13 adet oyun içi karakter bulunduruyor. Oyunda bu karakterlerden bir tanesini alıp klasik Battle Royale oyunları gibi haritaya inişimizi sağladıktan sonra, diğer karakterleri öldürerek hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Apex Legends oyununun iOS ve Android platformlarına gelecek olması, oyuncu sayısında ne gibi değişiklikler gösterecek; bunu zamanla göreceğiz. Bu platformlara geldiğinde, belki de ilk çıktığındaki başarısını tekrar yakalayabilir. Oyun, iOS ve Android işletim sistemlerindeki çıkışını bu yılın sonunda gerçekleştirecek. Oyunla ilgili tüm gelişmeleri, sitemizden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Apex Legends Sığınak Kapıları Açılıyor!

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 Duyuruldu – Çıkış Tarihi ve Platformlar

Bu Hafta Çıkacak En Yeni Oyunlar 21-27 Haziran 2020

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı