Oyunlar

Assassin’s Creed Oyununun Direktörü Ashraf Ismail Kovuldu!

Assassin’s Creed’in yeni oyunu Valhalla’da direktör görevinde yer alan Ashraf Ismail, Ubisoft tarafından yürütülen bir iç soruşturmanın ardından kovuldu. Bu durumun, oyunun gidişatını etkileyip etkilemeyeceği ise hala merak konusu. 

Assassin’s Creed’in yeni oyunu Valhalla’da direktör görevinde yer alan Ashraf Ismail, Ubisoft tarafından yürütülen bir iç soruşturmanın ardından kovuldu. Bu durumun, oyunun gidişatını etkileyip etkilemeyeceği ise hala merak konusu. 

Merakla beklenen “Assassin’s Creed Valhalla” oyununun direktörü Ashraf Ismail, oyunun çatı şirketi Ubisoft tarafından yürütülen bir iç soruşturmanın ardından kovuldu. Haber, ilk olarak “Bloomberg” yazarı Jason Schreier tarafından duyuruldu. Ashraf Ismail, başlangıçta yalnızca “Assassin’s Creed Valhalla” ekibinden ayrılmıştı. Yaşanan son gelişmelere göre ise oyun direktörü, Ubisoft tarafından yürütülen bir iç soruşturma sonucunda şirketten tamamen uzaklaştırıldı. Konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunan bir Ubisoft sözcüsü, yapılan soruşturmalar sonucunda Ashraf Ismail’in Ubisoft’tan ihraç edildiğini doğruladı.

Jason Schreier, konuya ilişkin hazırladığı haberde “Ubisoft, ‘Assassin’s Creed Vikings’ kreatif direktörü Ashraf Ismail’i kendisiyle bir ilişki içerisine girmek için medeni durumu hakkında yalan söylediği yönündeki bir hayran suçlamasının ardından şirketten kovma kararı aldı” ifadelerine yer verdi.

blank

Ashraf Ismail ise konuyla ilgili resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı ilk açıklamasında “Hayatımdaki kişisel sorunları doğru şekilde ele almak için çok sevdiğim projemden ayrılıyorum. Ailemin ve benim hayatım paramparça oldu. Bu konudan dolayı incinen herkes için çok üzgünüm. Ekipte bunun gibi bir olayla ilişkilendirilmeyi hak etmeyen ve bir deneyim inşa etmeye çalışan yüzlerce yetenekli, tutkulu insan var. Hepsi için en iyisini diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

blank

Ubisoft: “Geliştirici Ekip Oyunu En İyi Biçimde Sunmaya Kararlı”

blank

Benzer şekilde, Ubisoft da oyunun gidişatıyla ilgili kendisine yöneltilen sorulara yönelik açıklamalarda bulundu. Şirket, açıklamalarında Ashraf Ismail projeden ayrılmış olsa da geliştirici ekibin, oyunu en iyi biçimde oyun-severlerin beğenisine sunmaya kararlı olduğuna işaret etti.

Diğer yandan; kısa bir süre önce oyun endüstrisinde, oyun geliştiricileri ve yayıncıların da dahil olduğu ünlü isimlerle ilgili çok sayıda cinsel taciz iddiası ortaya atılmıştı. Bu isimler arasında, evlilik dışı ilişkilerle suçlanan ve medeni durumunu gizlediği iddia edilen Ashraf Ismail de yer alıyordu. Bir Twitter kullanıcısı, Ashraf Ismail ile aralarında geçen bir mesajlaşmayla ilgili paylaşımda bulunmuş ve Ismail’in medeni durumunu gizlediğine işaret etmişti. Cinsel istismarla suçlanan diğer bir isim ise Techland’in geliştirdiği “Dying Light 2” projesindeki yazar görevinden ayrılan Chris Avellone’du.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Assassin’s Creed Valhalla’ Oyununun Kadın Karakteri Eivor, Yeni Bir Fragmanda Gösterildi

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla Oyunu İle İlgili İlk Detayları Paylaştı!

Assassin’s Creed Valhalla Oyununun Çıkış Tarihi, 17 Kasım Olarak Belirlendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı