Oyunlar

Blizzard, ‘BlizzCon 2021’ Etkinliğinin İptal Edildiğini Duyurdu! 

Kaliforniya merkezli video-oyunu geliştiricisi Blizzard Entertainment, ‘BlizzCon 2021’ etkinliğinin iptal ediğini açıkladı. Dünyaca ünlü oyun stüdyosu, 2022 yılı başlarında ayrı bir telafi etkinliği yapacağına işaret etti.  

Kaliforniya merkezli video-oyunu geliştiricisi Blizzard Entertainment, ‘BlizzCon 2021’ etkinliğinin iptal ediğini açıkladı. Dünyaca ünlü oyun stüdyosu, 2022 yılı başlarında ayrı bir telafi etkinliği yapacağına işaret etti.  

Kaliforniya merkezli video-oyunu geliştiricisi Blizzard Entertainment, ‘BlizzCon 2021’ etkinliğinin iptal edildiğini açıkladı. Dünyaca ünlü oyun stüdyosu, 2022 yılı başlarında ayrı bir telafi etkinliği yapacağına işaret etti. Konuya ilişkin açıklamada, COVID-19 salgını ile ilgili devam eden koşulların etkinliğin gerçekleştirilmesini oldukça zor bir hale getirdiğine dikkat çekildi. BlizzCon, her yıl düzenli olarak Blizzard Entertainment tarafından gerçekleştiriliyor ve tüm dünyada ilgiyle takip ediliyordu. Şirket; geleneksel video-oyunu konferansında daha önce birçok kez StarCraftWarcraft ve Diablo gibi popüler oyunlarının tanıtımına ve gelişimine dair bilgiler aktarmıştı.  

Blizzard Entertainment’ın Baş Yapımcısı Saralyn Smith; konuyla ilgili açıklamasında yüz yüze bir BlizzCon etkinliğini hayata geçirmenin, aylar alan bir hazırlık süreci gerektiren uzun ve karmaşık bir yolculuk olduğuna dikkat çekti. Smith, açıklamasında ayrıca güncel olarak Kasım ayında istedikleri türden bir etkinliği hayata geçirmek üzere ihtiyaç duydukları hazırlık süreci için pandemi nedeniyle geç kalmış olduklarını dile getirdi.  

Blizzard, 2022 yılı başlarında karma bir ‘BlizzCon’ etkinliği düzenleyecek

BlizzCon 2022

Aktarılan detaylara göre; Blizzard, 2022 yılı başlarında hem çevrimiçi hem de yüz yüze katılım öğelerini içerecek olan küresel bir ‘BlizzCon’ etkinliği düzenleyecek. Öte yandan; ‘BlizzCon 2020’nin iptalini telafi etmek için Blizzard, bu yılın Şubat ayında yeni bir ‘BlizzConline’ etkinliği gerçekleştirmişti. Etkinliğe yalnızca, çevrimiçi olarak katılım sağlanabilmişti. Şirket, etkinlikte ‘Diablo II: Resurrected’ ve ‘World of WarcraftBurning Crusade Classic’i görücüye çıkarmıştı. BlizzConline ayrıca, Diablo IV gibi daha önceden piyasaya sürülmüş olan oyunlara ilişkin güncelleme duyurularına da ev sahipliği yapmıştı. Smith, gelecek yıl düzenlenecek olan etkinliğin çevrimiçi bileşenlerinin BlizzConline ile benzerlik göstereceğine işaret etti. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgilerin kısa bir süre içerisinde paylaşılacağının da altı çizildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Blizzard, Çevrim İçi Topluluk Etkinliğinde Oyun Güncellemeleri ve Yeni Oyunlarını Duyurdu! 

Diablo 4 Oyunundan Yeni Bilgi ve Görüntüler Geldi

World of Warcraft’ın Yeni Ek Paketi Shadowlands’ın Canlı Yayını ABD’deki olaylar Sebebiyle Ertelendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı