Oyunlar

Blizzard’ın Eski Geliştiricileri ‘Dreamhaven’ Oyun Stüdyosunu Kuruyor!

Blizzard’ın kurucu ortağı ve eski geliştiricileri, yeni bir oyun stüdyosu kuruyor. Açılacak oyun stüdyosunun isminin ise ‘Dreamhaven’ olacağı belirtiliyor.

Blizzard’ın kurucu ortağı ve eski geliştiricileri, yeni bir oyun stüdyosu kuruyor. Açılacak oyun stüdyosunun isminin ise ‘Dreamhaven’ olacağı belirtiliyor.

Blizzard Entertainment’ın eski CEO’su ve kurucu ortağı Mike Morhaime ve şirketin eski geliştiricileri, ‘Dreamhaven’ oyun stüdyosunu duyurdu. Stüdyonun, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için orijinal oyunlar oluşturmayı ve yayınlamayı planladığı ifade edildi. Şirket CEO’su Mike Morhaime, konuya ilişkin açıklamasında “Oyunlara ve topluluklarına derinden önem veren bu kadar yetenekli insanlarla ekip oluşturmaktan heyecan duyuyorum. Geçmişleri veya sınırları ne olursa olsun, oyunların insanları bir araya getirme gücüne her zaman inandım. ‘Dreamhaven’ ile dünyanın her yerindeki oyuncularla yeni deneyimler oluşturmayı ve paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Stüdyo bünyesinde göreve başlayan ekip; yaratıcıları güçlendirmek, fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak ve oyuncular arasında anlamlı bağlantılar geliştiren orijinal oyun deneyimleri oluşturmak için ortak bir hedef etrafında bir araya geldiklerine işaret etti.

‘Dreamhaven’ oyun stüdyosunun ilk oyunu, aksiyon RPG türünde olabilir

blank

‘Dreamhaven’ oyun stüdyosunun ilk oyununun, aksiyon RPG türünde olabileceği tahmin edildi. Oyuna ilişkin detaylı bilgi paylaşımında ise henüz bulunulmadı. Diğer yandan; ‘Blizzard Entertainment’ın da bilgisayar oyunları üreten bir stüdyo olduğu biliniyordu. Stüdyo; 1994’te “Warcraft” oyununu çıkardığından beri, dünyaca ünlü bir oyun şirketi haline gelmişti. Şirket; “Diablo”, “World of Warcraft” ve “Overwatch” gibi dünyaca ünlü oyunların geliştiriciliğini ve yayımcılığını üstleniyordu. Bu oyunların birçoğu, kendi türü ve alanında en iyi oyun seçilmişti.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Blizzard, World of Warcraft: Shadowlands PC Sistem Gereksinimleri Bilgisini Güncelledi

World of Warcraft’ın Yeni Genişleme Paketi Shadowlands 27 Ekim’de Çıkıyor

Diablo 4 Oyunundan Yeni Bilgi ve Görüntüler Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı