Otomobil Dünyası

BMW logosu değişti! İşte yeni logo

Yıllar geçiyor. Tüm sektörler gibi otomotiv sektörü de değişime ayak uyduruyor. 100 yıllık şirketlerin aldığı radikal kararları bizler de yakından takip ediyoruz. Son olarak, Alman otomobil devi BMW yeni bir haber ile gündeme geldi. BMW logosu değişti. Yeni BMW logosu ile ilgili ilk paylaşım geldi.

BMW logosu değişti! Yeni BMW logosu ne anlatıyor?

BMW’nin mevcut logosuna baktığımızda bizi 23 yıl öncesine götürüyor. Aradan geçen 23 yıl içinde birçok şey değişti. Bu değişime son ayak uyduran da logo oldu. Yeni BMW logosu ile ilgili açıklama da BMW Müşteri Markası Kıdemli Baş Yardımcısı Jens Thiemer‘den geldi. Thiemer “Yeni logo ve marka tasarımı, markanın mobiliteye ve gelecekteki sürüş keyfine verdiği önemi ve alaka düzeyini simgeliyor” dedi.

Logoya baktığımızda şeklinin korunduğunu görüyoruz. Ancak, tasarımda yeni bir yaklaşımın olduğu aşikar. Ortada hala Bavyera’nın mavi ve beyaz renkleri yerini koruyor. BMW yazı tipinde ise yeni bir font benimsenmiş durumda. Dış halka ise artık beyaz renkte düz bir tasarıma sahip. Ayrıca bazı degradeler de logonun geri kalanını dolduruyor.

BMW de resmi web sitesi üzerinden logonun değişim hikayesini anlatan bir yazı yayınladı. Yazıda logonun anlamı ve tarihi anlatılıyor.

Görsel ve kimlik değişiklikleri ile birlikte BMW, daha açık ve erişilebilir bir marka olmak, yani öyle algılanmak istiyor. Ayrıca, BMW Concept i4 elektrikli otomobil ile birlikte elektrikli i ailesini genişleterek yeni bir dönem başlattığını da söyleyebiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı