Oyunlar

Bugün Düzenlenecek PlayStation 5 Etkinliğinde Duyurulacak Oyunlar

Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 ’in tanıtımı bu akşam gerçekleşecek. ABD’de de yaşanan olaylar sebebiyle ertelenen PS5’in tanıtımında konsolseverler yeni nesil PlayStation hakkındaki detayları bu akşam öğrenebilecek. 

Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 ’in tanıtımı bu akşam gerçekleşecek. ABD’de de yaşanan olaylar sebebiyle ertelenen PS5’in tanıtımında konsolseverler yeni nesil PlayStation hakkındaki detayları bu akşam öğrenebilecek. 

Sony’nin uzun süredir hakkında birçok farklı söylentinin ve haberin çıktığı yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in 4 Haziran’da tanıtılması planlanıyordu. Ancak ABD’de Afro-Amerikalı bir vatandaşın polis şiddetine maruz kalarak hayatını kaybetmesi üzerinde ülkede yoğun çaplı protestolar düzenlenmeye başlanmıştı. Sadece ABD’de değil dünyanın birçok farklı ülkesinden destek gören ırkçılık karşıtı kampanyaya sosyal medya üzerinden de yoğun ilgi vardı. ABD’de de devam eden protesto ve gösteriler sebebiyle birçok etkinlik ertelenmişti. PlayStation 5 de gösteriler sebebiyle ertelenen etkinlikler arasında yerini almıştı. 

Sony son olarak gösterilerin durumunu takip ettiklerini ve buna uygun olarak yeni bir tanıtım tarihi planlayacaklarını duyurmuştu. Şirket, 8 Haziran’da PlayStation’ın resmi Twitter hesabı üzerinden ertelenen etkinliğin 11 Haziran 2020’de düzenleneceği bilgisini paylaşmıştı. 

Hayranlarının, yeni nesil konsolun özelliklerini ve tasarımını görme imkanı bulacakları PlayStation 5 tanıtımı; fiyatı ve eklenen yenilikleri de içerebilir. PlayStation 5 ile alakalı akıllara takılan pek çok soru bu gece Türkiye saatiyle 23.00’da düzenlenecek etkinlikte son bulacak. 

Aylardır pek çok habere konu olan ve kendisinden önce yeni kontrolcüsü DualSense’in tasarımını gördüğümüz PlayStation 5’in özellikleri, tasarımı ve fiyatının yanı sıra etkinlikte ayrıca PS5’in oyunları da ilk kez duyurulacak. 

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PS5 kadar elbette ki, oyunları da merak uyandırıyor. Bu gece PlayStation 5 etkinliğinde ilk kez karşımıza çıkacak oyunlar ise hayranlarını şimdiden heyecanlandırmaya başladı bile. Peki, PlayStation 5’te hangi oyunlar yer alacak ve bu gece düzenlenmesi planlanan PS5 Event ‘inde hangi oyunlar ilk kez duyurulacak? Gelin isterseniz bir göz atalım.

11 Haziran PlayStation 5 Etkinliği ‘nde duyurulacak oyunlar

 • Spider-Man 2
 • Horizon Zero Dawn 2
 • God of War 2
 • Gran Turismo 7
 • Silent Hill
 • Resident Evil 8
 • Demon’s Souls remake
 • COD 2020
 • Assassin’s Creed: Valhalla
 • Watch Dogs Legion
 • DiRT 5

Bu gece Türkiye saatiyle 23.00’da da başlayacak olan etkinliği isteyen kişiler PlayStation YouTube kanalından ya da PlayStation Twitch kanalından izleyebilir. 

Bu akşam PlayStation 5 hakkındaki pek çok soruyu cevaplandıracak olan etkinlikte konsolun fiyatının açıklanıp açıklanmayacağı şu an için bilinmiyor. Ancak Sony’e yakın kaynakların belirttiğine göre PlayStation 5 ‘in fiyatı 500 dolar olabilir. 

İlginizi Çekebilir:

Daha Önce Belli Olan ve PlayStation 5 ile Geleceği Sızdırılan 38 Oyun

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı