Oyunlar

Call of Duty Warzone: Mobile 2021’de Gelebilir

Popüler oyun Call of Duty Warzone: Mobile sürümünün çıkış tarihinin belli olduğu iddia ediliyor. Elde edilen bilgilere göre Call of Duty Warzone mobil sürümü 2021 yılının ortalarında kullanıcı beğenisine sunulacak.

Popüler oyun Call of Duty Warzone: Mobile sürümünün çıkış tarihinin belli olduğu iddia ediliyor. Elde edilen bilgilere göre Call of Duty Warzone mobil sürümü 2021 yılının ortalarında kullanıcı beğenisine sunulacak.

İlk olarak 10 Mart 2020 yılında oyunseverlerin beğenisine sunulan Call of Duty: Warzone; Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirmişti. Dünya çapında oldukça popüler olan battle royal oyunu Call of Duty Warzone’un mobil sürümünün de yayınlanacağı söylentileri daha önce de iddia edilmişti. Ortaya çıkan yeni bilgiler popüler oyunun mobil sürümü hakkında bazı detayları ortaya çıkardı. 

Oyunun geliştiricisi Activision’ın internet sitesinde yayımlanan bir iş ilanında, WZM ismine sahip AAA mobil oyun baş yapımcı aramaya başlandığı bilgisi elde edildi. İş ilanı CoD: Warzone oyununun mobil sürümünün çıkacağına dair bazı ipuçlarını gözler önüne serdi. Söz konusu iddiaların ardından pek çok oyunsever Call of Duty Warzone mobil sürümünü heyecanla beklemeye başladı.

Call of Duty Warzone: Mobile ne zaman çıkacak?

Birkaç ay önce gündeme gelen Call of Duty Warzone mobil sürümü için şirketin ne yapacağı tam olarak bilinmiyordu. Çünkü Call of Duty: Mobile için videolar yayınlanması ve oyunun popülaritesini korumak adına sürekli olarak güncelleme alması, yeniliklerin eklenmesi Call of Duty: Warzone’un mobil sürüm olarak henüz gelmeyeceği yönündeki iddiaları güçlendirmişti. Bu bağlamda söz konusu düşünce mantıklı olsa da oyunseverlerin Call of Duty Warzone mobil sürümünü beklediği aşikar. 

Call of Duty Warzone mobil sürümünün oyunseverlerin beğenisine sunulacağı yönünde iki farklı kuvvetli iddia söz konusu. Bunlardan birisi Activision CEO’sunun Mayıs 2020’de daha fazla mobil oyunu piyasaya sunacaklarını doğrulaması olmuştu. Bir diğeri ise Reddit’te ortaya çıkan “WarzoneMobile” adındaki subreddit oldu. Söz konusu subredditin moderatörünün Call of Duty: Mobile’ın topluluk lideri olan dF_Founder olduğu ve yani alt dizinin bir oyun hayranı tarafından açılmadığı söyleniyor. 

Reddit’te paylaşılan WarzoneMobile subredditteki ilk gönderi ise,  dF_Founder’ın Warzone’un iş listesinin ayrıntılarını ortaya çıkardı. Bu bağlamda Activison’ın oyunculara açıklamadığı bilginin bu şekilde sızdırılması açıkçası biraz tuhaf görünüyor. Bu sebepten ötürü söz konusu gönderi bir sızıntıdan çok pazarlama hilesi olarak algılanıyor.

Call of Duty Warzone: Mobile sürümü hakkında ortaya çıkan resmi bir tarih bulunmuyor. Ancak Warzone mobil ekibi için işe alımlar devam ediyorsa bu bizlere oyunun henüz tamamlanmadığını gösteriyor. En iyi ihtimalle Call of Duty Warzone mobil sürümünün 2021 yılının ortasında ya da sonlarında çıkabileceğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

Call of Duty: Black Ops Cold War Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri PC 2020

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı