Oyunlar

Çin, 18 Yaş Altı Vatandaşların Online Oyun Oynamalarını Sınırlandırdı

Çin Hükümeti, 18 yaş ve altı vatandaşların online oyun oynamalarını kısıtladı. Yayınlanan karara göre 18 yaşının altında olan oyunseverler, sınırlı süre çevrimiçi oyun oynayabilecekler.

Çin Hükümeti, 18 yaş ve altı vatandaşların online oyun oynamalarını kısıtladı. Yayınlanan karara göre 18 yaşının altında olan oyunseverler, sınırlı süre çevrimiçi oyun oynayabilecekler.

Çin Hükümeti, artan video oyunu bağımlılığı ile radikal bir şekilde mücadele ediyor. Hükümet tarafından yayınlanan düzenlemeye göre, küçük oyunseverler sınırlı süre oyun oynayabilecekler. Süreler, oyun yapımcıları tarafından denetlenecek ve ihmal edildiği taktirde cezalar uygulanacak.

18 yaşından küçük Çinli oyun seveler, artık Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ve resmi tatillerde, günlük maksimum 1 saat çevrimiçi oyun oynayabilecekler. Belirtilenlere göre bu süre, tatil günlerinde saat 20:00 ile 21:00 olarak belirlenmiş. Bu saatler dışında 18 yaş ve altı vatandaşlar, online oyunlara giremeyecek.

cin-18-yas-oyun-yasagi-teknosafari-min

Çin, daha önce video oyun pazarını kontrol altında tutmak için adımlar atmıştı. Özel bir denetleme mekanizması kuran yetkililer, ülke genelinde video oyun ağını denetliyor. Denetleme ekibi, artık çok daha radikal bir şekilde çalışmaya devam edecek.

Ayrı Çin Denetleme Merkezi, oyun dağıtımcıları ile iletişime geçecek. Bununla birlikte şirketler, 18 yaş ve altı oyun severlerin kimliklerini doğrulamalarını talep edecek. Yani kullanıcılar, kimlik bilgileri ile oyuna giriş yapabilecek

Çin, milyonlarca oyuncuya sahip bir bölge ve video oyun sektörü için önemli bir pazar. Bu sebeple alınan karar, tüm dünya genelinde hem oyuncular tarafından hem de oyun yapımcıları tarafından tepki ile karşılanıyor. Ancak bu tepkiler, Çin Hükümeti için hiçbir anlam ifade etmiyor.

Daha önce Çin Hükümeti, sadece Çin’e özel bir Steam versiyonunun oluşturulmasını dahi sağlamıştı. Özel Steam versiyonu, yalnızca hükümet tarafından izin verilen oyunları içeriyor. Ayrıca tüm şirketler, oyunları Çin pazarına sunmadan önce devletten izin alıyor.

İlginizi Çekebilir:

PUBG: New State Sinematik Video ‘Troi’nin Düşüşü’ Yayınlandı

Free Fire MAX Ön Kayıt 29 Ağustos’ta Başlıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı