Oyunlar

Civilization 6, Android Platformuna Geliyor

Sevilen strateji oyunu Civilization 6, Android platformuna geliyor. Oyun, bundan 3 yıl önce iOS platformunda çıkışını gerçekleştirmişti.

Sevilen strateji oyunu Civilization 6, Android platformuna geliyor. Oyun, bundan 3 yıl önce iOS platformunda çıkışını gerçekleştirmişti.

“Firaxis Games” tarafından geliştirilen ve “2K Games” tarafından yayınlanan strateji oyunu Civilization 6, Android platformuna da geliyor. Bundan yaklaşık 3 yıl önce, iOS platformunda çıkışını gerçekleştiren oyunun, Android platformuna neden bu kadar geç geldiği hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Civilization 6’nın Android platformundaki çıkışını gerçekleştirmesinin ardından, “Google Play Store” üzerinden aratılarak satın alınabileceği ifade ediliyor.

blank

Aktarılan detaylara göre oyun, “Google Play”de 146 liralık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Civilization 6’nın, platformda üç ayrı DLC’si de bulunacak. Bu üç DLC, farklı biçimlerde fiyatlandırılacak:

  • Rise and Fall DLC – 220 TL
  • Gathering Storm DLC – 293 TL
  • Civilization and Scenerio Packs – 36-65 TL

Oyun hayranları, bu ücretleri ödeyerek oyunun üç DLC’sinden birine veya hepsine sahip olabilecek. Her DLC’de, oyuna ilişkin farklı içerikler sunulacak. Farklı DLC’ler satın alınarak oyun, daha eğlenceli bir hale getirilebilecek. Oyunun yeni sürümünün iki ayda bir yeni içerik sunan New Frontier DLC’sini içerip içermeyeceği ise henüz net değil.

Civilization 6 nedir?

blank

Peki Civilization 6 nedir? Civilization 6, “Firaxis Games” tarafından geliştirilen ve “2K Games” tarafından yayınlanan bir strateji oyunu. Oyun; PC platformu için 21 Ekim 2016’da, OS X için 24 Ekim 2016’da, Linux için ise 9 Şubat 2017’de satışa sunulmuştu. Hem tek oyunculu olarak yapay zekaya karşı hem de çok oyunculu modda gerçek insanlarla birlikte oynanabilen oyun, ‘En İyi Strateji Oyunu’ ödülünün de sahibi olmuştu.

Oyuncular; ‘Civilization 6’da bir medeniyeti yönetiyor, bu medeniyeti çeşitli araştırmalar yaparak bilgilendiriyor ve savaşlar için silahlar üretmeye, surlar oluşturmaya başlıyor. Aynı zamanda oyun içerisinde, çiftçilik gibi farklı aktiviteler de yapılabiliyor. Öte yandan oyunun, oldukça uzun sürdüğü ifade ediliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Oyunfor’dan Ağustos Ayı Boyunca PUBG, Fifa 2020 ve Daha Birçok Oyunda İndirim Yaptı

5 Mobil Strateji Oyunu (Video)

‘Assassin’s Creed Valhalla’ Oyununun Kadın Karakteri Eivor, Yeni Bir Fragmanda Gösterildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı