Oyunlar

Control, Playstation 5 ve Xbox Series X İçin Onaylandı

Control adlı oyun Playstation 5 ve Xbox Series X platformları için onaylandı. Remedy Games tarafından çıkacak oyun yeni nesil konsollarda bulunacak.

Control adlı oyun Playstation 5 ve Xbox Series X platformları için onaylandı. Remedy Games tarafından çıkacak oyun yeni nesil konsollarda bulunacak.

Sony, tüm dünyaya tanıttığı PlayStation 5 lansmanında, yeni nesil oyun konsolunda yer alacak oyunları da tanıttı. Lansmanda konsolda yer alacak oyunlar teker teker fragmanlarıyla birlikte açıklandı. Bu oyunlardan biri de aksiyon-macera türündeki Control oldu. Control, Playstation 5 ve Xbox Series X platformları için onaylandı.

Oyunun yayınlanma tarihi ya da daha fazla ayrıntı henüz paylaşılmasa da, geliştirilmiş görsellerin ve performansın muhtemelen daha üst düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Control, PC platformunda ray tracing (ışın izleme) özelliğini desteklediğinden Playstation 5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsollarda bu özelliği ortaya koymasını bekleyebiliriz.

Oyun, 2019 yılında IGN’de yılın oyunu seçilmişti. The Oldest House DLC’sini de bir kez daha keşfetmek için heyecan duyuyoruz.

Control Nedir?

Finlandiyalı stüdyo olan Remedy Games tarafından geliştirilen ve 505 Games tarafından piyasaya sürülen aksiyon-macera türündeki bir video oyunudur. Oyun, 27 Ağustos 2019 tarihinde Microsoft Windows, Playstation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülmüştü.

Remedy Games’in piyasaya sunduğu birbirinden kaliteli birçok oyun bulunuyor. Bu oyunların arasında hepimizin küçüklüğünde oynamış olduğu Max Payne ve Max Payne 2 oyununu örnek olarak gösterebiliriz.

Oyun şimdiye kadar iyi bir satış başarısı yakaladı. Satış rakamları açıklanmasa da 33 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olan oyun, Remedy CEO’su Tero Vitrala tarafından oldukça iyi satıyor diye belirtildi.

Bu satış rakamları oyunun yeni nesil konsollara gelmesiyle daha da artabilir. Yeni nesil konsollarda oyunun grafik kalitesinin daha da artacak olması oyuncuları daha cezbedici bir hale getirebilir.Yeni oyuncuları ise satın almaya götürebilir.

Oyunun şu ana kadar almış olduğu birçok ödül bulunuyor. En iyi sanat yönetmenliği oyun ödülü ve desteklenen bir rolde oyuncuya BAFTA oyunları ödülü bu oyun için uygun görülüp verildi.

Control Oyununun Hikayesi

Hikaye, gerçeklik yasalarını ihlal eden olayları içeren ve inceleyen gizli bir ABD devlet kurumu olan Federal Kontrol Bürosu etrafında dönüyor. Büro’nun yeni direktörü Jesse Faden FKB’nin paranormal karargahını araştırıyor. Hiss olarak bilinen ve gerçekliği işgal eden ölümcül bir düşmanı yenmek için güçlü yeteneklerinden faydalanıyor.

İlginizi çekebilir:

Bugün Düzenlenecek Playstation 5 Etkinliğinde Duyurulacak Oyunlar

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı