Oyunlar

Cyberpunk 2077, Yeniden PlayStation Store ’a Eklendi!

Sony altı ay önce PlayStation Store mağazasından Cyberpunk 2077 ’yi kaldırmıştı. Yaşattığı sıkıntılar sebebiyle mağazadan kaldırılan Cyberpunk 2077, dün itibariyle PS Store’a yeniden eklendi. 

Sony altı ay önce PlayStation Store mağazasından Cyberpunk 2077 ’yi kaldırmıştı. Yaşattığı sıkıntılar sebebiyle mağazadan kaldırılan Cyberpunk 2077, dün itibariyle PS Store’a yeniden eklendi. 

7 yıldır heyecanla çıkışının beklendiği Cyberpunk 2077, özellikle konsol tarafında yaşanan sorunlar sebebiyle, gündeme sık sık gelmişti. Geçen yıl Reddit’te yapılan bir paylaşımda Cyberpunk 2077’nin optimizasyonunun çok kötü olması sebebiyle Sony’nin isteyen kullanıcılara için para iadesi yapıldığı belirtilmişti. Daha sonra Sony, Twitter’dan yaptığı bir açıklamada dileyen herkese para iadesi yapılacağını ve oyunu PlayStation Store ‘dan kaldırdığı belirtmişti. 

Oyunseverlerin yıllardır beklediği ve sayısız ertelenme haberinin ardından Cyberpunk 2077, 10 Aralık’ta resmi olarak çıkışını yapmıştı. Hem PC hem de konsol tarafı için yayınlanan oyunun performans ve görsellik anlamında konsol oyuncularını memnun edememesi gündeme eleştirilerle gelmesine sebep olmuştu. PC tarafında büyük sorunlar olmasa da özellikle PlayStation 4 ve Xbox One’ın oyunu kaldırmaması ve oynanamayacak derecede kötü olması beraberinde bazı sonuçları da getirmişti.

Sony, oyunun yaşattığı problemlerin giderilmesi halinde Cyberpunk 2077’yi yeniden PS Store’a ekleyeceğini de belirtmişti. Aradan geçen altı ayın ardından Cyberpunk 2077 pek çok güncelleme aldı ve sonunda dün PS Store’a eklendi. 

Cyberpunk 2077, yeniden PlayStation Store ‘da!

PlayStation Store’a yeniden eklenen Cyberpunk 2077, artık oyunseverler tarafından alınabilir durumda. Cyberpunk 2077 ‘yi kütüphanesine eklemek isteyenler 399.00 TL fiyat etiketiyle oyunu satın alabilir. 

Her ne kadar Cyberpunk 2077, yeniden PS Store’a eklenmiş olsa da, oyunun PlayStation 4’te hala kusursuz bir deneyim sunmadığı da aktarılıyor. Hem Sony hem de oyunun geliştirici şirketi CD Projekt’in yaptığı açıklamalara göre, Cyberpunk 2077 PS4 için pürüzsüz değil. Oyunseverlerin oyundan daha iyi bir verim alması için PS5 ya da PS4 Pro üzerinden deneyimlemesi öneriliyor. 

Özellikle konsol tarafında yaşattığı sıkıntıların giderilmesi için oyuna yeni güncellemeler ve hata düzeltmeleri gelmeye devam ediyor. Açıklanan bilgiler arasında, oyunun PS4 versiyonunun ilerleyen süreçte daha fazla yama alacağı ve sorunların düzeltileceği söyleniyor. Cyberpunk 2077 için 2021’in ikinci yarısında yeni nesil oyun konsollar için ücretsiz bir yükseltme de yayınlanacak. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Cyberpunk 2077, Tartışmalı Çıkışına Rağmen 2020’de 13.7 Milyon Kopya Sattı 

Cyberpunk 2077’nin Geliştirici Şirketi CD Projekt RED Hacklendi! 

Haftanın En Yeni Teknolojileri – Dünyanın En Pahalı Otomobili ile 28 Milyon Dolara Piknik Keyfi!:

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı