Oyunlar

Diablo 2 Remake Oyunundan Video Yayınlandı

2000 yılında çıkışını gerçekleştiren Diablo 2 oyununun remake sürümü bir hayranı tarafından yapılıyor. Oyun içinden dün bir oynanış videosu da yayınlandı. Oyunun videosuna baktığımızda grafik anlamında bir artış görüyoruz.

2000 yılında çıkışını gerçekleştiren Diablo 2 oyununun remake sürümü bir hayranı tarafından yapılıyor. Oyun içinden dün bir oynanış videosu da yayınlandı. Oyunun videosuna baktığımızda grafik anlamında bir artış görüyoruz.

Bir Diablo 2 hayranı bir süredir Unreal Engine 4 oyun motoruyla oyunun remake’ini (yeniden yapım) yapmak için kollarını sıvamış durumda. Geçtiğimiz mayıs ayında oyundan bir video paylaşılmıştı. Dün ise geliştirici oyunun demosunu tamamlamış. Aramızda bazı Diablo hayranlarına kötü bir haberimiz de var, bu proje ne yazık ki herkese açık durumda değil.

blank

Aşağıya bırakacağımız oynanış videosu, 2000 yılında çıkmış olan Diablo 2 oyununun remake biçiminin nasıl görüneceği hakkında fikir veriyor.

Diablo 2 Remake Oynanış Videosu

Videoya baktığımızda oyunda bazı eksiklikler görebiliriz. Oyunun arayüz tasarımı biraz zayıf kalmış gibi görünüyor. Yapay zekası da biraz eksi yönlü gözüküyor. Combat sistemine baktığımızda ise etrafımızdaki yaratıklara saldırdığımızda, düz bir ağaçmış gibi duruyorlar ve bence hiç eğlenceli görünmüyor.

Bunun videonun oyunun henüz demo sürümünden çekildiğini düşünürsek, hala bu detaylar geliştirilebilir. Grafik açısından değişimlerde gözle görülür bir değişim fark ediliyor. Ayıca bu projenin bir ekip tarafından değil de sadece tek bir kişi tarafından geliştirildiğini de düşünmeliyiz. Tek bir kişi tarafından geliştirilmesine göre değerlendirecek olursak da böyle bir oyunun remake biçimini yapmak gerçekten yürek ister diyebilirim.

Diablo 2 Remake, Blizzard Tarafından Da Yapılıyor Olabilir

Bu hayran yapımı Diablo 2 Remake oyununu bir kenara bırakacak olursak, oyunun ana yapım şirketi Blizzard tarafından da, bu oyuna bir remake üzerinde çalıştığı yönünde söylentiler bulunuyor. Yine söylentilere göre Blizzard Entertainment, Diablo 2 Remastered’i Blizzard tarafından düzenlenecek olan BlizzConn etkinliğinde tanıtmayı planlıyordu ancak, etkinlik bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 nedeniyle ertelendi. Bu oyunun durumu hakkında henüz kesin ve net bir şey bilinmiyor. UpsideDown’da diğer klasikleşmiş PC oyunlarının da, remastered sürümleri üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bakalım başka hangi klasikleşmiş oyunlar remastered olarak tekrardan piyasaya sürülecek, merakla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir:

FIFA 21 Kayıtları, Yeni Nesil Konsollara Aktarılırken Sorun Oluşabilir

Cyberpunk 2077, Geriye Dönük Uyumlu Olarak Çıkacak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı