Oyunlar

Doom & Doom II ‘nin Son Güncellemesiyle 16:9 Geniş Ekran Desteği Geldi

Sevilen oyun serilerinden Doom ‘un ilk ve ikinci oyununa geniş ekran desteği geldi. Artık bu iki oyunu oyun-severler geniş ekranda daha net bir şekilde oynayabilecekler.

Sevilen oyun serilerinden Doom ‘un ilk ve ikinci oyununa geniş ekran desteği geldi. Artık bu iki oyunu oyun-severler geniş ekranda daha net bir şekilde oynayabilecekler.

Doom ve Doom II oyunlarına 16:9 geniş ekran desteği geldi. Bu durum orijinal Doom‘un 27 yıl önce 1993 yılında piyasaya sürüldüğünü düşündüğümüzde sürpriz bir gelişme olarak değerlendirildi. Bu iki Doom oyunu daha önceki yıllarda da 60 FPS güncellemesi almıştı.

Bethesda duyuruyu Doom ilk kez 16:9 geniş ekran görüntüyü destekleyecek şekilde değiştirildi. Üst ve alt kısımları kesmek yerine yandan daha fazla görüntü ortaya çıkarmak için FOV arttırıldı. Başlık ekranı, ara ve bitiş ekranlarının tüm yeni 16:9 geniş ekran sürümleri eklendi. Eklentilerimizin birçoğuna geniş ekran desteği de eklendi. Bu özellikleri kontrol etmek için ‘Eklentiler’ listesinden en son sürümü indirin!” şeklinde yaptı.

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra, bu yeni güncelleme QOL iyileştirmeleri, performans optimizasyonları ve daha fazlasını içeriyor. Bethesda’nın 27 yıllık oyunu olan Doom‘un böyle bir güncelleme alması oyunun o zamanlardan bugüne kadar hala popülerliğini koruduğunu gösteriyor.

Doom & Doom II’nin Steam Desteği De Bulunuyor

blank

Gelen güncelleme sadece bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Bu iki oyun için ek olarak Steam desteği de bulunuyor. Steam’de The Ultimate Doom ya da Doom II: Hell on Earth’ün sahibi olan herkes bu yeni sürümü otomatik olarak kitaplıklarında görebilecekler. Motor artık daha gelişmiş davranışları desteklemek amacıyla oyunu değiştiren ‘DeHackEd’ yamalarını yükleyebilir. Bazı eklentiler ile yeni silahlar eklenebilir, düşman davranışları değiştirilebilir ya da daha fazlası da yapılabilir olacak.

Bölünmüş Çok Oyunculu Moduna Deathmatch 3.0 Desteği Eklenecek

blank

Bethesda, aynı zamanda ‘Oyun Seçenekleri’ kısmına istenildiğinde devre dışı bırakılabilen ve ayrıca bir düşmanı hedef alırken renkleri değiştirebildiğimiz bir crosshair de dahil olmak üzere bölünmüş ekranlı çok oyunculu moduna Deathmatch 3.0 desteğini de ekliyor.

Eklenen yenilikler arasında, varsayılan olarak etkinleştirildiğinde kontrol cihazını çevirerek ya da kontrol cihazını sağa veya sola yatırarak sağa ve sola bakmanızı sağlayan Gyro Aim desteğini de ekliyor. Gyro Aiming özelliği yalnızca bilgisayarda DualShock 4 kontrolcüsü bağlıyken destekleniyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Doom Eternal Horde Modu 13 Eylül Tarihinde Yayınlanacak

Marvel’s Avengers 4 Eylül Güncellemesi İle Steam Cloud Desteği Eklendi

Prince of Persia Remake 10 Eylül’de Ubisoft Forward ‘da Tanıtılacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı