Haberler

Dünyanın İlk Koronavirüs Psikiyatri Birimi İsrail’de Açıldı

İsrail’deki Sheba Tel Hashomer Tıp Merkezi, dünyada bir ilki gerçekleştirerek koronavirüs hastaları için psikiyatri birimi kurdu. Sheba’daki tıp merkezinde psikiyatri bölümü başkanı olan Dr. Mark Weiser, 16 yataklı psikiyatri koğuşundan sorumlu olacak.

Dr. Mark Weiser, 26 Mart’ta internet üzerinden gerçekleştirdiği basın toplantısında 19 ülkeden katılımcılara, “Daha zayıf nüfuslara olan bağlılığımızın bir parçası olarak, korona hastaları için özel bir psikiyatri departmanı açarak bir ilki gerçekleştirdik” dedi.

Weiser, COVID-19 teşhisi konan bazı psikiyatrik hastaların, sosyal mesafeye ve diğer hastane düzenlemelerine uymada güçlük çektiğini ve hastalığın bulaşmasını engellemek için böyle bir adım attıklarını açıkladı. Ayrıca tıp merkezindeki bir koğuşu psikiyatri birimi haline getirmenin yaklaşık 1 hafta sürdüğünü belirtti.

Şubat ayında Kore’deki Chungdo Daenam Hastanesi’nde virüsün birçok hastaya yayılmasını referans gösteren Weiser, “Tüm hastane Güney Kore’de olduğu gibi enfekte olabilir. Bu yüzden İsrail’de COVID pozitif olan tüm psikiyatrik hastalar için ayrı bir tesis belirledik.” dedi.

Açılan psikiyatri biriminin havalandırma sistemi hastanedeki diğer birimlerden ayrı olacak şekilde tasarlandı. Ayrıca odalara hastaların terapistlerle ve aile üyeleriyle güvenli bir mesafeden konuşmasını sağlayan iki yönlü iletişim teknolojisi kuruldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı