Oyunlar

En İyi Mobil Bulmaca Oyunları Listesi – 2020

Çoğu insan için boş vakitlerini mobil bulmaca oyunları ile geçirmek oldukça eğlenceli olabiliyor. Mobil platformlarda kolaylıkla bulabileceğiniz en iyi mobil bulmaca oyunları listesi Tekno Safari editörleri tarafından sizler için özenle hazırlandı.

Çoğu insan için boş vakitlerini mobil bulmaca oyunları ile geçirmek oldukça eğlenceli olabiliyor. Mobil platformlarda kolaylıkla bulabileceğiniz en iyi mobil bulmaca oyunları listesi Tekno Safari editörleri tarafından sizler için özenle hazırlandı.

Akıllı telefonlarınızdan ya da tabletlerinizden kolaylıkla erişebileceğiniz mobil bulmaca oyunları size geleneksel oyunların aksine eşsiz bir deneyim sunabilir. Sizde hem bireysel olarak hem de arkadaşlarınızla birlikte rekabet içine girebileceğiniz oyunlara listemizden ulaşabilirsiniz.

Bulmaca Oyunları Nelerdir ?

bulmaca-oyunlari-nelerdir
21 Aralık 1913, Sunday gazetesi New York World ekinde yer alan bulmaca.

İnsanoğlunun tarih boyunca ilgi duyduğu bulmacalar mobil platformlarda da çok yoğun bir ilgi görüyor. 18. yüzyılda İngiltere’de çocuklar için hazırlanan bazı bulmacalar sonucu zeka geliştirdiği düşünülen oyunlar o tarihten sonra popüler hale geldi. 1913 yılına geldiğimizde gazete eklerinde sunulan bulmacalar toplumun beğenisini kazanmayı başardı. Ardından yaygınlaşarak bir çok farklı türde gelişimini sürdüren bulmacalar oyuncuların zeka, mantık, dikkat ve hafıza gibi zihinsel yeteneklerini geliştirdiği düşünülüyor. 2020 yılına geldiğimizde bu bulmacalara daha kolay ulaşabiliyoruz. Biz de sizler için birbirinden eğlenceli yedi bulmacayı içeren en iyi mobil bulmaca oyunları listesini bir araya getirdik;

1. The Room Three:en-iyi-mobil-bulmaca-oyunlari-listesi-2020-the-room-three

Listemizin ilk sırasında yerini alan “The Room Three” bir çok ödül almayı başaran ücretli bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Oyunun konusu ise uzak bir adaya götürüldükten sonra başlıyor. Yalnızca “Zanaatkar” olarak bilinen gizemli figürün düzenlendiği bir dizi sınavda ilerlerken tüm yapboz çözme becerilerinizi kullanmak zorunda olduğunuz bir düzen mevcut. Dinamik ses efektlerinin size eşlik ettiği oyunda alternatif bitişler söz konusu. Geliştirilmiş ipuçları ile karmaşık nesnelerin sırrını çözmeli ve yeni ve çarpıcı mekanlara sonuca ulaşmalısınız. İlerlemenizi online olarak kaydetme seçeneği de sunan oyun aralarında Türkçe dil desteğinin de olduğu sekiz farklı dil desteği sağlıyor. Apple Store’da 26,99 lira ve Play Store’da 14,99 lira ödeyerek bu eşşiz bulmaca deneyimini yaşayabilmek mümkün.

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

2. Kelimelik:en-iyi-mobil-bulmaca-oyunlari-listesi-2020-kelimelik

Türkiye’nin en çok oynanan kelime oyunu olma başarısını kazanan ve 15 milyon kişiye ulaşan “kelimelik” oyunu listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Kelimelik oyununa katılarak arkadaşlarınız ile birlikte Türkçe kelime oyunu keyfini ücretsiz olarak yaşayabilirsiniz. İster mobil cihazlarınızdan ister bilgisayaranızdan ulaşabileceğiniz oyunda aynı anda 20’ye kadar farklı oyun açabilirsiniz. Bu sayede bir arkadaşını beklerken diğer arkadaşlarınızla oyun oynama keyfini sürdürebilirsiniz. Rastgele insanlarla da oynayabileceğiniz oyunda karşınızdaki kişi ile sohbet etme imkanınız da bulunuyor. Ücretsiz üyeliğin yanı sıra PRO üyelik de satın almak mümkün. PRO üyelik ile reklamları kapatabilir, puanları otomatik hesaplatabilir, seri oyun açabilir, aynı anda açılabilecek oyun sayısını arttırabilir, ayrıntılı istatistiklere ve farklı pro görünümüne ulaşabilirsiniz.

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

3. Words of Wonders (WOW): Kelime Bulmaca Oyunu:

en-iyi-mobil-bulmaca-oyunlari-listesi-2020-word-of-wonders-wow

Word of Wonder ile adeta bir dünya seyahatine çıkarak dünyanın yedi harikası içinde gizli kalmış sırları ve muhteşem şehirleri keşfedeceğiniz bu harika gezmece çapraz bulmaca (kare bulmaca) oyununda oyuncuların kelimelik hazinesi ve yazım becerileri gelişebilir. WOW dünyasına benzersiz bir ipucu olarak birkaç harf ile başlayacak, kelimeleri sıfırdan yeni kelimeler yazmak ve oluşturmak için zekânızı sınayacak ve de kelime hazinesi nihai bulmaca çözümüne ulaşmak için, bulduğunuz tüm kelimeler arasında bağlantı kuracaksınız. Bu kelimelik hazinesi oyununda ustalaşmak ister misiniz? Bazen, söz oyunu bağlantıları oluşturduğunuzda cevap karşınızda duracağından çözümü hemen bulacaksınız. Ancak bazen de kelime hazinesi bağlantı oluşturacak kelimeleri eksik olacağından çözümü tahmin etmek zorunda kalacaksınız. WOW çapraz bulmaca (cümle kare bulmaca) dünya oyunu, arama, yazı yazma, öğrenme, birleştirme ve problem çözme becerilerinizi geliştirmek için mükemmel bir eğlence aracıdır. Basit ve güzel arayüzü ve oyun tasarımı ile oyun sırasında daha fazla eğlenmenizi sağlayacak çok çeşitli seviye ve bulmacalar ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

4. A Word Kelime Oyunu:

en-iyi-mobil-bulmaca-oyunlari-listesi-2020-a-word-kelime-oyunu

Listemizin dördüncü oyununu ücretsiz olarak indirebilir ve internet erişimi olmadan dahi oynayabilirsiniz. A Word klasik kelime oyunlarının aksine sizlere daha karmaşık ve eğlenceli bir oyun deneyimi yaşatır. Amaç, altıgen harflerden oluşan bulmacalar içerisinde verilen konuya uygun kelimeleri bulmak, puanları ve rozetleri toplamaktır. A Word ile kelime avlayıp, zeka ve beyin egzersizi yapabilirsiniz. A Word Kelime Oyunu, Türkçe kelime bulmaca ve sözcük oyunları seven herkes için tasarlanmıştır. A Word Kelime Oyunu, size gittikçe zorlaşan tam 2000 bulmaca ve binlerce gizlenmiş kelime sunar. Oyun içerisinde ilerledikçe kilitli olan başarıları açabilir, arkadaşlarınızla puan tablosunda yarışabilir veya birbirinden farklı rozetleri aşama aşama kazanabilirsiniz. Zamana karşı yarış içerisinde de olacağınız kelime oyunumuzun takıldığınız yerlerinde ipuçlarından faydalanabilirsiniz. İsterseniz oyun içi satın almaları kullanarak reklamları kaldırabilir veya ek ipucu satın alabilirsiniz.

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

5. Two Dots:

en-iyi-mobil-bulmaca-oyunlari-listesi-2020-two-dots

Listemizin beşinci sırasında yer alan “Two Dots” 100’den fazla ülkede en çok oynanan oyun olmayı başardı. Tamamen ücretsiz olan bu oyunda bir noktayı diğerine bağlayarak 2775 farklı seviye ile maceraya katılabilirsiniz. Herhangi bir süre limiti bulunmayan bu bölümlerde arkadaşlarınızla birlikte yarışmak da mümkün.

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

6. Candy Crush Soda Saga:

en-iyi-mobil-bulmaca-oyunlari-listesi-2020-candy-crush-soda-saga

Oldukça popüler olan Candy Crush Soda Saga oyununu tamamen ücretsiz olarak oynamak mümkün. 140’ın üzerinde farklı seviye barındıran oyun oynaması kolay ve eğlenceli olmasına rağmen ustalaşması oldukça zor bir uygulama. Oldukça iyi bir grafik deneyimi sunmayı başaran uygulama, mobil cihazlar ve tabletler arasında kolay bir şekilde senkronize edilebiliyor. Farklı kombinasyonların bir araya geldiği ve adeta görsel şölen sunan oyun ilk olarak 2014 yılında kullanıcılar ile buluştu. O tarihten itibaren bulmaca kategorisi altında ilk sıraları kimseye kaptırmadı. Bu eğlenceli oyuna sahip diğer arkadaşlarınızla yarışabilir ve bölüm içi ek hamle ya da can gibi bazı özellikleri satın alabilirsiniz.

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

7. Criminal Case: Gizli Nesneler:

en-iyi-mobil-bulmaca-oyunlari-listesi-2020-criminal-case-gizli-nesneler

En iyi mobil bulmaca oyunları listemizde elbette adından sıkça söz ettirmeyi başaran Criminal Case: Gizli Nesneler de yer alıyor. Gizli nesnelerin bulunması amaçlanan bu macera oyununda cinayet vakalarını çözmek için Grimsborough Polisi’ne eşlik eden karakteri canlandırıyorsunuz. İpuçlarını bulmak için suç mahallerini araştırdığınız, şüphelileri sorguladığınız ve katilleri yakalamak için bulguları incelediğiniz oyun ücretsiz olarak Play Store ve App Store’dan indirilebilir. Dedektiflik becerilerinizin size oldukça avantaj sağladığı bu eğlenceli oyun vakit geçirmek için oldukça iyi bir tercih olacaktır. Apple tarafında iPhone 4 ve üzeri cihazlardan indirebileceğiniz oyuna Android tarafında Android 4.1 ve üzeri sürüme sahip cihazlar gerekiyor.

Play Store’dan (Android) uygulamayı indirmek için tıklayın

App Store’dan (iOS) uygulamayı indirmek için tıklayın

İlginizi çekebilir:

En Heyecanlı Mobil Oyun Önerileri 2020 Liste

PlayStation Store’un 5 Oyun için Büyük İndirimi!

Call of Duty: Mobile Turnuvası Duyuruldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı