Oyunlar

En İyi RPG Oyunları – En Sevilen Rol Yapma Oyunları

Tekno Safari editörleri olarak belli kategorilere göre en iyilerini derlediğimiz liste haberlerimizi sizler için hazırlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda ise en iyi 9 RPG oyunla karşınızdayız. İşte; ‘En iyi RPG oyunları.’ ‘En sevilen rol yapma oyunları.’ ‘RPG oyunları.’ ‘RPG oyun önerisi.’ ‘En çok tercih edilen RPG oyunları.’ ‘Gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunları.’ ‘En iyi RPG oyunları.’ ‘En sevilen rol yapma oyunları.’ ‘RPG oyunları.’ ‘RPG oyun önerisi.’ ‘En çok tercih edilen RPG oyunları.’ ‘Gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunları’ tüm detaylarıyla yazımızın devamında.

Tekno Safari editörleri olarak belli kategorilere göre en iyilerini derlediğimiz liste haberlerimizi sizler için hazırlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda ise en iyi 9 RPG oyunla karşınızdayız. İşte; ‘En iyi RPG oyunları.’ ‘En sevilen rol yapma oyunları.’ ‘RPG oyunları.’ ‘RPG oyun önerisi.’ ‘En çok tercih edilen RPG oyunları.’ ‘Gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunları.’ ‘En iyi RPG oyunları.’ ‘En sevilen rol yapma oyunları.’ ‘RPG oyunları.’ ‘RPG oyun önerisi.’ ‘En çok tercih edilen RPG oyunları.’ ‘Gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunları’ tüm detaylarıyla yazımızın devamında.

En İyi RPG Oyunları

RPG Oyun Önerisi

 

  • The Witcher 3: Wild Hunt
  • The Elder Scrolls V Skyrim
  • Diablo
  • Dark Souls
  • Dragon Age: Origins
  • Final Fantasy 7 Remake
  • Hades
  • Legend of Grimrock
  • Nier Automata
The Witcher 3: Wild Hunt

RPG Oyun ÖnerisiGelmiş geçmiş en iyi RPG oyunları listemizde ilk sırada The Witcher 3: Wild Hunt yer alıyor. Seride diğer oyunlarda olduğu gibi Geralt of Rivia’nın hikâyesini konu alan The Witcher 3: Wild Hunt, aynı zamanda bir açık dünya oyunudur. Önceki oyunlara göre çok daha büyük bir haritaya sahip olan oyunda, ana ve yan görevler yaklaşık 100 saati bulmaktadır. Aynı zamanda oyuncunun vereceği kararlara göre yaklaşık 36 farklı son yer alıyor.

The Elder Scrolls V Skyrim

RPG Oyun ÖnerisiListemizde sırada The Elder Scrolls V Skyrim yer alıyor. Serbest dünya tipi aksiyon RPG video oyunu olan The Elder Scrolls V Skyrim, karakterin dünyayı yok edeceği söylenen Alduin isimli bir ejderi öldürme çabasını konu almaktadır. Radyant Hikâye sistemine sahip olan oyunda, oyuncunun tüm seçimleri kaydedilir ve bazı görevlerin akışı değiştirilir. Böylece sürekli görev oluşturulması nedeniyle oyun da heyecanını ve dinamikliğini korumaktadır.

Diablo

RPG Oyun ÖnerisiAksiyon, rol yapma oyunları arasında kült olan Diablo, ilk kez 1996 yılında piyasadaki yerini aldı. Son olarak serinin ikinci ve üçüncü oyunu 36 milyon satışa ulaştı. 2019’da Diablo IV’ün çıkacağı resmi olarak duyurulmuş olsa da henüz piyasada göremedik. Cennet ve cehennem savaşının dünyaya taşındığı oyunun hikâyesi, Sanctuary adlı evrende geçmektedir. Serinin 3. oyununda cennet ve cehennem arasındaki bu savaş yeniden alevlenirken 4. oyunda ise yeni karakter sınıfı Rogue’yi görüyoruz.

Dark Souls

RPG Oyun ÖnerisiJapon firması From Software tarafından geliştirilen oyun, minimalist bir hikâye sunmaktadır. Oyuncunun gerçekleştirdiği yolculuk esnasında karşılaştıkları ve aldığı kararlara göre ilerleyen Dark Souls’da ilerleme kaydettikçe çeşitli silahlar, zırhlar ve eşyalara ulaşılır. Aynı zamanda oyuncu kendisine yardım etmesi için bir başka karakteri çağırabilmektedir veya birbirlerinin dünyalarını işgal ederek karşılıklı bir mücadele içine girebilirler.

Dragon Age: Origins

RPG Oyun ÖnerisiAksiyon, rol yapma oyunu denilince akla gelenlerden biri olan Dragon Age: Origins, altı başlangıç hikâyesi sunmaktadır. Oyuncular seçtikleri ırk ve sınıflara göre bu altı hikâyeden biriyle oyuna başlarlar. Tek oyunculu olan oyunda, oyun yolları ise çeşitlidir.

Final Fantasy 7 Remake

RPG Oyun ÖnerisiListemize Final Fantasy 7 Remake ile devam ediyoruz. Final Fantasy serisi kült RPG oyunlarından biridir. Serinin ilk oyunu 1997’de çıkış yapmıştı. Çok daha geliştirilmiş grafiklere sahip olan Final Fantasy 7 Remake’de oyuncular, Midgar adlı şehirde dünyayı kurtarmak için Avalanche adındaki gruba yardım eden paralı asker Cloud’u yönetiyor. Serinin bu oyununda yeni NPC karakterler de yer alırken hikâyenin de geliştirildiğini görüyoruz.

Hades

RPG Oyun Önerisi2020’de PC ve Switch için tam sürümünün yayınlanmasının ardından oyuncuların dikkatini çeken Hades, aksiyon RPG oyunları arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncular yeraltı dünyasının kralı Hades’in oğlu Zagreus olarak oynamaktadır. Zagreus annesinin yeraltı dünyasını ve onu neden terk ettiğinin peşine düşer. Bu süreçte evini terk ederek babasına karşı meydan okuması gerekecektir. Aynı zamanda oyunda Yunan Mitolojisinden pek çok şey bulacaksınız.

Legend of Grimrock

RPG Oyun ÖnerisiVatana ihanet ettikleri gerekçesiyle yargılanarak suçlu bulunan dört mahkumun Gimrock Dağı’nın zirvesine sürgüne götürülmesiyle başlayan oyunda, oyuncuların amacı ise özgürlüğe kavuşmak. Fakat bu o kadar kolay olmayacaktır. Çünkü, yeni nesil oyunların yanında eski kalan Legend of Grimrock’da size verilen bir silahla bir süre zaman geçirmeniz gerekebiliyor. Diğer yandan zindanda karşınıza çıkabilecek tehlikelere ise elinizdeki silahla tam anlamıyla bir mücadele veremeyebiliyorsunuz ve silah da değiştiremiyorsunuz. Diğer yandan gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunlar arasında yer almaktadır.

Nier Automata

RPG Oyun ÖnerisiBir açık dünya oyunu olan Nier Automata evreninde insanların yerini androidler ve makineler almıştır. Fakat bunlar da bir savaşın içindedir. Makinelerin insan gibi davrandığı oyunda, insanlardan kalan eserleri okuyarak hayatın sırrını çözmeye çalışırlar.

İlginizi Çekebilir:

Call of Duty: Mobile 9. Sezon Güncelleme Notları Paylaşıldı

Doctor Strange, Thor Gibi Birçok Marvel Filmi Ertelendi

Poco X3 GT detaylı inceleme / 1 Aylık Kullanım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı