Oyunlar

Epic Games, 23 Ağustos’ta ‘Free Fortnite Turnuvası’ Düzenleyeceğini Açıkladı 

Epic Games ve Apple arasındaki gerilimin tırmanmasının ardından video-oyunu devi Epic, 23 Ağustos’ta ‘Free Fortnite’ adı altında yeni bir Fortnite turnuvası düzenleyeceğini açıkladı. Turnuvada verilen ödüllerin tümünün, Apple karşıtı olacağı ve ABD’li teknoloji devine bazı göndermelerde bulunacağı ifade edildi.  

Epic Games ve Apple arasındaki gerilimin tırmanmasının ardından video-oyunu devi Epic, 23 Ağustos’ta ‘Free Fortnite’ adı altında yeni bir Fortnite turnuva düzenleyeceğini açıkladı. Turnuvada verilen ödüllerin tümünün, Apple karşıtı olacağı ve ABD’li teknoloji devine bazı göndermelerde bulunacağı ifade edildi.  

Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite, kısa bir süre önce bünyesine yeni bir oyun içi ödeme sistemi entegre etmiş ve bunun üzerine Google ve Apple; Fortnite’ı platform kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kendi uygulama mağazalarından kaldırmıştı. Epic Games ise iki teknoloji devini ayrı ayrı mahkemeye vereceğini açıklamış ve özellikle Apple’a misillemelerle dolu bir video paylaşımı yapmıştı. Videoda şirketi rekabeti bitirmeye çalışmakla suçlayan şirket, takipçileri “#FreeFortnite” etiketi altında toplanmaya davet etmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası Apple, Epic Games’in geliştirici hesabını AppStore’dan kaldıracağını açıklamış ve Epic, bunun için de yasal yollara başvuracağına işaret etmişti. 

İkili arasındaki gerilimin tırmanmasıyla birlikte video-oyunu devi Epic Games, bu kez de 23 Ağustos tarihinde ‘Free Fortnite‘ başlığı altında yeni bir Fortnite turnuvası düzenleyeceğini açıkladı. Turnuvada verilen ödüllerin tümünün, Apple karşıtı ödüller olacağı ve ABD’li teknoloji devine bazı göndermelerde bulunacağı ifade edildi. Şirket etkinlikte; az puan toplayan oyunculara kötü görünümlü bir elma kaplaması, en çok puanı toplayan oyunculara ise “gerçek” bir Fortnite şapkası vereceğini belirtti.

‘Free Fortnite Kupası’ kapsamında oyuncular, en fazla 12 karşılaşmaya girebilecek

Free Fortnite Kupası

Epic Games tarafından düzenlenen ‘Free Fortnite Kupası’ kapsamında verilen ödüller arasında ayrıca; Alienware dizüstü bilgisayar, Samsung Galaxy Tab S7, OnePlus 8, Xbox One X, PlayStation 4 Pro ve Nintendo Switch de yer alacak. Turnuva, herkesin katılımına açık olacak ve isteyen herkes, turnuvaya katılım sağlayabilecek. Turnuvaya katılmak isteyen oyuncuların, 23 Ağustos’ta “Rekabet” menüsüne gitmeleri ve “#FreeFortnite Kupası” oyun modunu tercih etmeleri gerekecek. Dört saat içerisinde oyuncular, en fazla 12 karşılaşmaya girebilecek ve topladıkları puanlara göre ödül kazanma şansına sahip olacak.  

Epic Games ‘Free Fortnite Turnuvası’ ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Fortnite, Google Play Store ve AppStore’dan Kaldırıldı!

Apple, 28 Ağustos Tarihinde Epic Games Geliştirici Hesabını AppStore’dan Kaldıracak

Epic Games ve Google Davasında İlginç İddia! 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı