Oyunlar

Facebook Gaming, Ünlü İsimlerle Beraber Sanal Bir Tenis Turnuvası Düzenleyecek!

Facebook Gaming, 3 Mayıs tarihinde Türkiye saatiyle 23.00’de canlı olarak sanal bir tenis turnuvası düzenleyeceğini duyurdu. Serena Williams ve Maria Sharapova gibi dünyaca ünlü tenis oyuncularının da katılacağı turnuvanın şampiyonları, kazandıkları 1 milyon doları yardım kuruluşlarına bağışlayacak. 

Facebook Gaming, 3 Mayıs tarihinde Türkiye saatiyle 23.00’de canlı olarak sanal bir tenis turnuvası düzenleyeceğini duyurdu. Serena Williams ve Maria Sharapova gibi dünyaca ünlü tenis oyuncularının da katılacağı turnuvanın şampiyonları, kazandıkları 1 milyon doları yardım kuruluşlarına bağışlayacak. 

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını, pek çok ülkede karantina ve sosyal izolasyon çalışmalarının yapılmasına neden oluyor. Bu yüzden birçok kişi, evde vaktini online platformlar üzerinden çeşitli etkinliklere katılarak geçiriyor. Teknoloji devleri de bazı sanal etkinlikler düzenleyerek ve belirli hizmetlerini ücretsiz erişime açarak sürecin kolaylaştırılmasına katkıda bulunmaya çalışıyor. Aktarılan son gelişmelere göre, Facebook da bu tip bir hamle yapan şirketler arasına katıldı. Sosyal medya devinin oyun platformu olan Facebook Gamingdünyaca ünlü isimlerin ve tenis oyuncularının katılımıyla canlı olarak sanal bir tenis turnuvası düzenleyeceğini açıkladı.  

Şirket, resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada tenisin en büyük isimlerinin Stay At Home Slam” isimli online turnuva için sanal raketlerini kaptığını ve turnuvanın, Facebook Gaming üzerinden canlı olarak yayınlanacağını ifade etti. Katılan isimlerin, Nintendo tarafından yayınlanan “Mario Tennis Aces” isimli bir tenis oyunu içerisinde mücadele edeceğini belirten Facebook; turnuva şampiyonlarının 1 milyon dolar alacağını ve ödülün yardım kuruluşlarına bağışlanacağını da sözlerine ekledi.  

Maçların anlatımını ve turnuva sunumunu, Amerikalı tenis oyuncusu John McEnroe ve teknoloji YouTuber’ı Justine’in üstleneceği belirtildi. Sosyal medya devi, etkinliğin “PlayApartTogether” girişiminin bir parçası olarak düzenlendiğini ifade etti. Açıklamada söz konusu girişimin, insanların oyunlar aracılığıyla evde güvenli ve iletişim halinde kalmasına yardım etmeyi hedeflediğine işaret edildi. Facebook Gaming, maçları organize etmek için kısa bir süre önce tanıttığı yeni turnuva özelliğini kullanacağının da altını çizdi.  

Serena Williams, Maria Sharapova ve Gigi Hadid gibi dünyaca ünlü isimlerin yer alacağı Stay At Home Slam turnuvası, 3 Mayıs tarihinde Türkiye saatiyle 23.00’de Facebook Gaming üzerinden canlı olarak yayınlanacak.  

İşte Facebook tarafından düzenlenen sanal tenis turnuvası etkinliğine katılım sağlayan isimlerin tam listesi! 

Facebook Tenis Turnuvası
Kaynak: beebom.com

Facebook tarafından düzenlenen tenis turnuvası etkinliğine katılım sağlayan ünlü isimler ve bu isimlerden oluşan takımlar ise şöyle: 

  • Serena Williams & Gigi Hadid 
  • Naomi Osaka & Hailey Bieber 
  • Venus Williams & Deandre Hopkins 
  • Maria Sharapova & Karlie Kloss 
  • Kei Nishikori & Steve Aoki 
  • Madison Keys & Seal 
  • Taylor Fritz & Addison Rae 
  • Kevin Anderson & Ryan Tannehill 

Facebook Gaming üzerinden yayınlanacak olanStay At Home Slam” isimli sanal tenis turnuvasını canlı izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

Facebook’da İçerik Üreticileri Ücretli Canlı Yayın Açabilecek

Facebook, oyun platformundaki yayıncılar için yeni sohbet kuralları düzenledi 

Facebook, Bünyesine Google Fotoğraflar’a Video ve Fotoğraf Aktarma Özelliği Ekledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı