Haberler

Fiat Chrysler’den sağlık sektörüne destek!

Bir süredir gündemi meşgul eden ve tüm etkinliklerin iptal olmasına sebep olan corona virüsü ile ilgili şirketler yeni adımlar atmaya devam ediyor. Fiat Chrysler corona virüsü salgını nedeniyle maske üretimine başlayacağını açıkladı.

Corona virüsü için Fiat Chrysler maske üretecek

Şirket, bu hafta Çin’de yer alan fabrikalarındaki üretim kapasitesinin artırıldığını doğruladı. Üretimin gelecek hafta başlayacağını belirten yetkililer, dağıtım konusunda ABD, Meksika ve Kanada’ya odaklanacaklarını açıkladı.

WEST PALM BEACH, FLORIDA – MARCH 16: A health care staff member from the FoundCare center wears protective gear as they help people who called to setup a drive through appointments to be tested for the coronavirus in the centers parking lot on March 16, 2020 in West Palm Beach, Florida. FoundCare, a nonprofit federally qualified health center, said the testing for COVID-19 will be open to Palm Beach County residents who have called ahead for a scheduled appointment. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

Ayda 1 milyon maske üretimi yapılacağının altını çizen şirket yetkilileri, üretilen maskelerin kolluk kuvvetleri, sağlık personelleri ve itfaye çalışanlarına bağışlanacağını belirtti.

CEO Mike Manley, ” İlk yardım ekiplerimizi ve sağlık çalışanlarımızı korumak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ventilatör üretimi için verdiğimiz desteğe ek olarak başta sağlık çalışanları olmak üzere insanımızın maske ihtiyacını karşılamak için çalışmalara başladık.” ifadelerini kullandı.

GM, Ford, Volkswagen ve Tesla, corona virüsü sebebiyle artan talebi karşıayabilmek için ventilatör üretimi konusunda çalışmalara başladı. Elon Musk, ventilatörler gibi solunuma yardımcı olacak ekipmanların üretimi konusunda Medtronic şirketi ile görüşmelere başlayacağını açıkladı.

Ayrıca Apple, IBM, Tesla ve Facebook dahil olmak üzere birçok şirket maske stoklarını bağışlayacağını duyurdu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı