Oyunlar

FIFA 21, PlayStation 5 ve Xbox Series X için 4 Aralık’ta Çıkacak

PlayStation 5 ve Xbox Series X için piyasaya 4 Aralık tarihinde sürülecek olan FIFA 21 ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Video oyunu şirketi Electronic Arts, Xbox One ve PlayStation 4 için kullanıcıların satın aldığı FIFA 21’in ücretsiz olarak yükseltilebileceğini açıkladı.

PlayStation 5 ve Xbox Series X için piyasaya 4 Aralık tarihinde sürülecek olan FIFA 21 ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Video oyunu şirketi Electronic Arts, Xbox One ve PlayStation 4 için kullanıcıların satın aldığı FIFA 21’in ücretsiz olarak yükseltilebileceğini açıkladı.

Popüler futbol oyunu FIFA 21 hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X oyun konsolları için de yayınlanacağını dile getiren Electronic Arts, halihazırda Xbox One ya da PlayStation 4 sahibi olup da FIFA 21’i satın alan oyuncular için önemli açıklamalar yaptı. 

6 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC oyunseverlerin beğenisine sunulan FIFA 21’in yeni nesil oyun konsolları için durumunun ne olacağı merak ediliyordu. Kasım ayında tüketicilerin beğenisine sunulması beklenen yeni nesil oyun konsollarının bazı ülkelerde daha geç satışa çıkma durumu da göz önüne alındığında akıllara bazı soru işaretleri geliyordu. Electronic Arts, yaptığı açıklamalarla soru işaretlerini giderdi. Şirket “Dual Entitlement”  adıyla andığı bir sistemle bu sorunu çözecek. 

PS4 veya Xbox X One için FIFA 21 alanlar oyunu ücretsiz yükseltebilecek

Electronic Arts, FIFA 22 duyurulana kadar hem PlayStation 4 hem de Xbox One için FIFA 21’i satın alan oyuncuların ücretsiz olarak yükseltme yapabileceklerini açıkladı. Şirketin duyurduğu Dual Entitlement sistemiyle de oyuncuların yükseltme işlemi yapabileceği belirtildi. Bu kapsamda yükseltme yapmak isteyen oyuncuların hiçbir ücret ödemeyeceği belli oldu. Ancak oyunseverlerin dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunuyor. 

EA’nın yaptığı açıklamaya göre, FIFA 21’i fiziksel disk olarak satın alan kişiler oyunu sadece fiziksel disk girişinin bulunduğu konsollarda yükseltme işlemi gerçekleştirebilecek. Yani oyuncular, fiziksel olarak satın aldıkları oyunu, dijital oyun konsollarına ücretsiz bir şekilde yükseltemeyecek. Yani fiziksel disk girişi olmayan konsollar için oyunun yeniden satın alınması gerekecek. 

Video oyunu şirketi EA’nın yeni nesil oyun konsolları ile ilgili yaptığı açıklamada aynı zamanda FIFA 21 Ultimate Team ve Volta’da elde edilen başarıların, yeni konsollara aktarılabileceği bilgisi de yer alıyor. Ancak veri aktarımının sadece bu iki modla sınırlı kalacağı söyleniyor. EA, Ultimate Team ve Volta modu haricindeki diğer tüm verilerin, konsollara özgü olup aktarılamayacağını dile getiriyor.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5 Oyunlarının Türkiye Fiyatları Belli Oldu

EA Sunucuları, ‘FIFA 21’e Eklenen Bir Güncelleme Sonrası Çöktü 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı