Oyunlar

Gamescom 2021 ‘de eFootball Oynanış Detayları Duyuruldu

Winning Eleven, PES gibi isimlerin geliştiricisi ve yayıncısı KONAMI, artık eFootball ismi ile yeni futbol simülasyonu geliştirecek. Gamescom 2021 içerisinde, yeni eFootball detayları ve oynanış fragmanı yayınlandı.

Winning Eleven, PES gibi isimlerin geliştiricisi ve yayıncısı KONAMI, artık eFootball ismi ile yeni futbol simülasyonu geliştirecek. Gamescom 2021 içerisinde, yeni eFootball detayları ve oynanış fragmanı yayınlandı.

Futbol oyunu dendiğinde akla gelen 2 isim vardır. Bunlardan biri PES iken diğeri FIFA. Ancak son zamanlarda PES serisi, büyük bir düşüş yaşadı. Düşüş ile birlikte en büyük PES fanları bile FIFA oynamaya başladı. Bu duruma son vermek isteyen KONAMI, PES ismini tamamen rafa kaldırdı. Bu sene KONAMI, eFootball oyunu ile yeniden karşımıza çıkıyor.

eFootball, birçok yenilik ile birlikte geliyor. KONAMI, Gamescom 2021 etkinliğinde oyun hakkında detayları duyurdu. Bunun yanında bir de eFootball oynanış videosu yayınlandı.

Topa dokunuşu kontrol etme: Oyuncular, eFootball ile aynı gerçek futbolda olduğu gibi topa dokunuşunu kontrol edebilecek. İlk dokunuştan top sürme hızına kadar tüm detaylar, oyuncu tarafından belirlenebilecek. Ayrıca eFootball, PlayStation 5 kontrolcüsünün tüm yeteneklerini ve dokunsal geri bildirim özelliğini kullanacak.

Defans oyuncularını kandırma: eFootball ile oyuncular, karşılarındaki defans oyuncusunu kandırabilecek. Gelişmiş yapay zeka teknolojilerini kullanan oyun, topu saklama konusunda çok daha özgür bir yapıya sahip olacak. Sezgisel komutlar sayesinde çok çeşitli top sürme ve vücut çalımı alternatifi, oyunda yer alacak.

Top çalma ve yeni fırsatlar yaratma: Oyuncular, eFootball ile birlikte çok daha özgür şekilde top çalabilecek. Rakip şutları tahmin ederek vücudu öne atma, vuruşu okuyup pası kesme gibi seçenekler olacak. Ayrıca yapay zeka da bu konularda çok daha yetenekli olacak.

Fiziksel mücadele: KONAMI tarafından geliştirilen yeni futbol simülasyonu, fiziksel savunma konusunda oldukça gelişmiş bir yapıya sahip. Gerçek futbolda da çok önemli olan ‘fiziksel savunma’ , oyuncu tarafından verilen bir komut ile aktive edilebiliyor. Bunun yanında hücuma giden takım da aynı şekilde vücudunu kullanarak topu koruyabiliyor.

Keskin vuruş: eFootball, birçok yeni animasyon ile birlikte geliyor. Oyunu daha teknik ve daha heyecanlı hale getiren bu animasyonlar, keskin ortalar, hızlı aşırtma paslar ve havadan şutlar gibi seçenekleri geliştirecek.

efootball-yeni-teknosafari-2-min

Bire bir mücadele: KONAMI, bire bir mücadele konusunda ek çalışmalar yaptığını duyurdu. Gerçek hayattaki futbolu analiz eden geliştirici ekip, Motion Matching teknolojini kullanarak hareket hızı, vücut yönü, fiziksel kabiliyet gibi birçok detayı değerlendiriyor.

Gelişmiş takım oyunu ve yeni kontroller: Futbol bir takım oyunu. Doğal olarak bir futbol simülasyonunda da takım oyunu, olmazsa olmazlardan birisi. Bu nedense yapay zeka, topsuz alanda çok daha gerçeğe yakın hareketlerde bulunuyor. Oyuncular, bu sayede çok daha teknik detayları özgürce uygulayabilecek.

Yeni kamera – Kapışma (Duel): Yeni Duel kamerası, birebir mücadelelerde oyuncuları yakınlaştırır. Bu yakınlaştırma ile birlikte mücadele çok daha sinematik bir hale getirilebilir. Oyuncu serbest durumdayken ise çok daha geniş açıdan görüntü verilir.

efootball-yeni-teknosafari-min

Genel iyileştirmeler: Yeni Motion Matching (Hareket Eşleştirme) animasyon sistemi, çok daha gerçekçi oyuncu hareketlerine olanak sağlıyor. Ayrıca, araştırma merkezleri ile yapılan iş birliği sayesinde top hareketleri, çok daha gerçekçi bir hale getirildi. Son olarak ise Sorunsuz Yeniden Başlatma (Seamless Restart) seçeneği sayesinde maçın aksiyonu hiç düşmeyecek.

eFootball, önümüzdeki Sonbahar döneminde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC platformlarında yayınlanacak. Ayrıca oyun, oynaması ücretsiz olacak. Sonrasında ise oyunun iOS ve Android olmak üzere mobil versiyonları da yayınlanacak.

İlginizi Çekebilir:

Epic Games ‘te Saints Row: The Third Remastered Ücretsiz Dağıtılıyor

Forza Horizon 5 için 8 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı