Haberler

Google, Tahtını Microsoft’un Arama Motoru Bing’e Kaybetmenin Eşiğinde

Hükümet ve Google arasında yaşanan kriz, Google'ın bu dev ülkeden çekilmesiyle sonuçlanabilir. Eğer sonuç böyle olursa, Google'ın tahtına kimin oturacağı bile belli...

Zaman zaman hükümetler ile teknoloji şirketleri çıkmaza girebiliyor ve bunun neticesinden de teknoloji şirketleri tüm servislerini o ülkeden çekebiliyor veya ülkede kalmak için hükümetler tarafından sunulan yaptırımlara boyun eğmek durumunda kalıyorlar. Daha önce pek çok kez ülkemizde de karşılaştığımız bu durumla, şimdi ise Avustralya karşı karşıya.En İyi Web Tarayıcıları 2021: Hangi Tarayıcı Daha İyi?Sizi üzmeyecek, PC’nizde sorunsuz bir internet deneyimi yaşamanızı sağlayacak en iyi web tarayıcı hangisi? İşte 2021 yılında kullanabileceğiniz, 2021’in en iyi 6 web tarayıcısı…. Google ile bir süredir restleşen Avustralya hükümeti, Google’ın ülkeden çekilmesine hazır. Hükümet b planını da yapmış ve Google ile ortak paydada buluşamazlar ise, çareyi Microsoft’ta arayacak.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison yaptığı yeni açıklamada, hazırladıkları yeni yasanın Google tarafından kabul edilmemesi durumunda Microsoft ile anlaşabileceklerini duyurdu. Bu konuda Microsoft CEO’su Satya Nadella ile konuştuğunu ve büyük ölçüde anlaştıklarını söyleyen Morrison, Bing arama motorunun kullanılmaya başlamasının muhtemel olduğunun altını çizdi. Nadella da, Bing’in Google’dan daha iyi olduğu konusunda kendilerine çok güvendiklerini söylüyor.iOS 15 Hangi iPhone’lara Gelecek? İşte Sıralı Tam Liste…Apple’ın bir sonraki işletim sisteminin adı iOS 15. Bing, şu an Avustralya’da en çok kullanılan ikinci arama motoru durumunda. Ancak bu alanda Google’ın yüzde 94’lük gibi ezici bir üstünlüğü var. Bing ise buna karşın pastadan yüzde 3.7’lik bir dilim alıyor.
Önceki HaberMicrosoft, Windows 10’un Uygulamalarını Değiştirmek İçin Düğmeye Bastı

 

Facebook’ta Paylaş

Twitter’da Paylaş

Whatsapp’ta Paylaş

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı