Otomobil Dünyası

Harley Davidson, Android Auto müjdesini verdi

Günümüzde bir motosiklet Android Auto kullanmıyor. Ancak dünyanın önde gelen motosiklet üreticilerinden Harley Davidson Android Auto için sürpriz bir duyuru yaptı. Gelişmiş sistem artık sadece arabalarda yer almayacak.

Android Auto, Apple CarPlay gibi otomobillerde bulunan multimedya sistemleriyle çalışıyor. Multimedya sisteminin ekranında bir Android telefon arayüzü çalışıyor.

Harley Davidson Android Auto özelliğine kavuşacak

Akıllı telefon kullanımı arttıkça gömülü sistemlerle iletişimi de gelişiyor. Uzun süredir akıllı telefonların, otomobillerin multimedya sistemleriyle kullanılmasının ardından motosikletler de desteğe kavuşuyor. Üstelik bu özellik sadece yeni motosikletlerde değil, önceden üretilmiş olanlarda da kullanılacak.

Harley Davidson yaptığı açıklamada 2014 ve üzeri model Touring, Trike ve CVO motosikletlerde bu özelliğin kullanılacağını belirtti. Android Auto kullanımı için, üretici tarafından motosikletlerde bulunan cihazlar güncellenecek.

Box GTS” sistemi üzerinde kullanılacak olan Android Auto için, Box GTS sahibi olmayan motosiklet sürücülerine de müjde verildi. Dileyen sürücüler motosikletleri için cihazı Harley Davidson‘dan satın alabilecek.

Önümüzdeki yaz içinde Android Auto‘nun belirtilen modellerde kullanılması hedefleniyor. Sistemin çalıştığı sıfır motosikletler de 2021 yılında sürücülerle buluşacak.

Motosiklet Android Auto” desteğini getiren Harley Davidson, 2018 yılı içinde de Apple CarPlay desteğini başlatmıştı. Firma her akıllı cihazı desteklemeyi hedefliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı