Oyunlar

Harry Potter Oyunu, PS5 ve Xbox Series X Platformlarına Özel Olarak 2021’de Gelebilir

Warner Bros Games’in alt kuruluşu “Avalanche Software” tarafından geliştirildiği söylenen Harry Potter oyunu hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Paylaşılan detaylara göre; Harry Potter oyunu, 2021 yılı içerisinde PS5 (PlayStation 5) ve Xbox Series X platformlarına gelebilir. 

Warner Bros Games’in alt kuruluşu “Avalanche Software” tarafından geliştirildiği söylenen Harry Potter oyunu hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Paylaşılan detaylara göre; Harry Potter oyunu, 2021 yılı içerisinde PS5 (PlayStation 5) ve Xbox Series X platformlarına gelebilir. 

Warner Bros Games’in alt kuruluşu “Avalanche Software” tarafından bir Harry Potter oyununun geliştirildiği söylentileri, bir süredir teknoloji basınında yayılıyordu. Özellikle sosyal medya üzerinden yayılan bu iddialara, bir yenisi daha eklendi. Paylaşılan son bilgilere göre; Warner Bros Games ve Avalanche Software, Harry Potter oyununu 2021 yılı içerisinde PS5 (PlayStation 5) ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsollarda oyun-severlerin beğenisine sunmayı planlıyor.

Diğer yandan, oyun hakkında hala resmi bir açıklama yapılmış değil. Oyunun, 2018 yılında bir oynanış görüntüsü sızdırılmıştı; fakat Warner Bros, konuyla ilgili net bir bilgi paylaşmamıştı. Bununla birlikte, oyunun rol yapma türünde olabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Oyuncuların, Hogwarts ve çevresinde geçecek bir açık dünyada sihirbazlık evrenini deneyimleyecekleri öngörülüyor.

Harry Potter oyunu, 22 Ağustos’ta duyurulabilir

blank

“Bloomberg”den Jason Schreier’in paylaştığı bir habere göre ise Avalanche Software tarafından tanıtılması beklenen Harry Potter oyunu projesi, oldukça yüksek bütçeli olarak geliştiriliyor. Ayrıca Warner Bros; bu projeyi 22 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan “DC FanDome” etkinliğinde, DC evrenindeki yeni oyunlarla beraber resmi olarak duyurmayı hedefliyor.

J. K. Rowling’e gösterilen tepkiler dolayısıyla, Harry Potter oyun duyurusu ertelenebilir 

blank

Harry Potter’ın yaratıcısı J.K. Rowling’in son zamanlarda yaptığı transfobik paylaşımlar; dünyaca ünlü yazarın, birçok sosyal medya platformunda eleştiri oklarının hedefi haline gelmesine sebep olmuştu. Harry Potter serisi karakterlerini film evreninde canlandıran Daniel Radcliffe, Eddie Redmayne ve Emma Watson ise konuyla ilgili Rowling’e yönelik tepkilerini, açık bir şekilde ortaya koymuşlardı.

Paylaşılan başka bir iddiaya göre, Warner Bros, projeyi ilk olarak “E3 2020” etkinliğinde duyuracaktı; fakat koronavirüs salgını nedeniyle “E3 2020” iptal edilince şirket, Harry Potter oyun duyurusu ile ilgili planları noktasında değişikliğe gitmek zorunda kaldı. J.K. Rowling’e gösterilen tepkilerin de benzer şekilde, oyun duyurusunun bir süre daha ertelenmesine sebep olabileceği tahmin ediliyor.

Teknoloji haber bülteni Digitoll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Harry Potter’ın yeni mobil oyunu Magic Awakened duyuruldu

Epic Games ‘in Haftaya Oyunculara Vereceği 2 Ücretsiz Oyun Açıklandı

“Evde Harry Potter” isimli online eğlence merkezi ücretsiz olarak hizmete açıldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı