Haberler

İki Eğlenceli Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Webtekno ekibi olarak bir süredir koronavirüsün yayılmasına karşı evde kal çağrılarına kulak veriyor ve evde kalan siz değerli takipçilerimiz için ücretsiz oyunları araştırmaya ve bu oyunları sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda, sizler için bir tanesi Indiegala’da diğeri Steam‘de ücretsiz hale gelen iki oyundan bahsedeceğiz. Her iki oyunun da evlerinizde eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacağını söyleyebiliriz.

Indiegala platformunda ücretsiz olarak sunulan oyun “Ring Runner: Flight of the Sages”, Steam’de ücretsiz olarak sunulan oyun ise “One Drop Bot” olarak isimlendiriliyor. Ring Runner: Flight of the Sages oyununda uzayın derinliklerine gidip kendi krallığınızı herkese ilan etmeye çalışırken; One Drop Bot oyununda size sunulan onlarca bulmacayı sevimli bir karakter aracılığıyla çözmeye çalışacaksınız.

Ring Runner: Flight of the Sages, 60 adet tamamen özelleştirilebilen uzay aracı içeriyor. Bu araçları kullanarak sizlere sunulan görevleri tamamlamanız gerekiyor. Geliştirici ekip, oyundaki hikayenin 30 saat sürdüğünü ifade ediyor. Bu bağlamda uzun soluklu sayılabilecek bu oyun, uçuş yeteneklerinizi ortaya koyabilmenize olanak tanıyor.

One Drop Bot, bir dönemlerin popüler bulmaca oyunlarından Portal‘ı andırıyor. Fakat bu oyun, biraz daha retro bir yapıya sahip ve Portal kadar detaylı değil. Buna rağmen One Drop Bot’un tüm görevlerinin fazlasıyla zorlu olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Ayrıca bu oyunda eğer yönettiğiniz sevimli robotu kaybederseniz, bölüme yeniden başlamanız gerekiyor ve bu da işleri çok daha zorlaştırıyor.

Ücretsiz olarak sunulmaya başlayan her iki oyunun, ortak bir özelliği var. Bu özellik, her iki oyunun da sistem gereksinimleri açısından bilgisayarlarınızı zorlamayacak oluşu. Yani giriş seviye bir bilgisayarınız olsa bile bu oyunları rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Ayrıca indirme işlemleri de kısa sürecek ve bu oyunları oynayabilmek için saatlerce beklemek zorunda kalmayacaksınız. Peki bu oyunlara nasıl sahip olacaksınız?

Ring Runner: Flight of the Sages’e ücretsiz olarak sahip olmak için yapmanız gerekenlerBurada bulunan bağlantıya tıklayın ve oyunun kampanya sayfasına erişin.”Add to your library” isimli bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayın.Yönlendirildiğiniz sayfa, Indiegala’ya giriş yapmak ve üye olmak için gerekli bölümleri içeriyor. Burada kendiniz için bir hesap oluşturun ya da mevcut hesabınıza giriş yapın.Burada bulunan bağlantıyı kullanın ve kampanya sayfasına yeniden erişin.Yeniden Add to your library butonuna tıklayın ve birkaç saniye bekleyin. “Already owned. Go to library” ibaresini görünce bu butona tıklayın.Yönlendirildiğiniz sayfada “Showcase Library” isimli bir menünün olduğunu göreceksiniz. Bu menüye tıklayın.İlgili menüde Ring Runner: Flight of the Sages’in olduğunu göreceksiniz. Oyunun hemen sağ tarafında bulunan logoya tıklayın ve oyunu indirin.One Drop Bot’a ücretsiz olarak sahip olmak için yapmanız gerekenlerSteam hesabınıza giriş yapın. Ardından da burada bulunan bağlantıyı kullanarak oyunun Steam sayfasına erişin.Yeşil renkli bir butonda “Hesaba Ekle” ibaresinin yazdığını göreceksiniz. Buraya tıklayın.One Drop Bot, Steam kütüphanenize eklenmiştir. Oyunu indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı