Oyunlar

İnteraktif Reklamcılık Derneği Tarafından Düzenlenen ‘Gaming Webinarı’, Oyun Sektörünün Pazarlama Dünyasına Etkilerini Ele Alacak 

İnteraktif Reklamcılık Derneği IAB tarafından düzenlenen ‘Gaming Webinarı’, oyun sektörünün pazarlama dünyasına etkilerini ele alacak. 10. yıl etkinlikleri kapsamında 4 Mayıs Salı günü saat 10.00’da başlayacak olan ‘webinar’; sponsorları AdColony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olarak izlenebilecek.  

İnteraktif Reklamcılık Derneği IAB tarafından düzenlenen ‘Gaming Webinarı’, oyun sektörünün pazarlama dünyasına etkilerini ele alacak. 10. yıl etkinlikleri kapsamında 4 Mayıs Salı günü saat 10.00’da başlayacak olan ‘webinar’; sponsorları AdColony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olarak izlenebilecek.  

Pazar araştırma şirketi Newzoo’nun geçen yılın Kasım ayı başında açıkladığı ‘Global  Oyun Pazarı Raporu’; dünyada oyun pazarının, 2023’e kadar 217.9 milyar dolara ulaşacağını öngörüyor. Pazardaki gelir dağılımına bakıldığında; sponsorluklar, ilk sırayı alırken pastadan pay alan medya hakları, yayın gelirleri, ürünler, biletler ve dijital yayınlar gibi birçok kategori bulunuyor. Oyunların artık, salt bir vakit geçirme aktivitesi olmaktan çıktığı ve markaların pazarlama aracına dönüştüğü ifade ediliyor.  

İnteraktif Reklamcılık Derneği’nin buradan yola çıkarak düzenleyeceği ‘Gaming Webinarı’ da hızla büyüyen oyun sektörünün pazarlama dünyasına etkilerini ele alacak. Derneğin 10. yıl etkinlikleri kapsamında 4 Mayıs Salı günü düzenlenecek olan ‘webinar’a katılım; sponsorlar Adcolony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olacak. Saat 10.00’da başlayacak olan ‘Gaming Webinarı’nda; ilk olarak IAB TR Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı ve Netcom Medya Kurucu Ortağı Zeynep Taptık Bilgen, “Nedir Bu ‘Oyun’?, Kimdir Bu ‘Oyuncu’?” başlıklı konuşmasıyla bilgilendirme yapacak. Ardından Publishme Yönetici Ortağı Kerem Emre Akarlar, ‘Oyun Yayıncılığının Dünü, Bugünü, Yarını’ başlığıyla bir sunum gerçekleştirecek. Saat 11.50 ile 12.20 saatleri arasında ise Performics Turkey Ajans Lideri ve IAB TR E-Spor Çalışma Grubu Başkanı Özberk Ölçer, rekabetçi oyunların nasıl e-spora dönüştüğünü anlatacak. 

‘Gaming Webinarı’nın öğleden sonraki oturumu, birçok farklı panele ev sahipliği yapacak

İnteraktif Gaming Webinarı

‘Gaming Webinarı’nın öğleden sonraki oturumu, birçok farklı panele ev sahipliği yapacak. Bu bölümde; IAB TR Yönetim Kurulu Üyesi ve Vodafone Kıdemli Medya Yönetici Ayşe Ketenci’nin moderatörlüğünde, “Markalar ‘Gaming’i Nasıl Konumlandırmalı?” konulu bir panel düzenlenecek. Panele; Ingame Group Kurucu Ortak & CEO’su Burak Gözalan, AdColony Team Lead of SalesInstant Play Growth Markets Emirhan Ayan ve PepsiCo Pazarlama Yöneticisi Volkan Budak panelist olarak katılacak. 

Panelistleri arasında Riot Games Ülke Müdürü Erdinç İyikul ve Migros Pazarlama ve İletişim Direktörü Kına Demirel Beskinazi’nin de yer aldığı “E-Spor’un Pazarlamadaki Yeri ve Potansiyeli” başlıklı panel, Kerem Emre Akarlar moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. ‘Gaming Webinarı’nın son oturum konusu ise ‘Oyun Dünyasının Hukuku’ olacak. Bu oturumda, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Anabilim Dalı Teknoloji ve Fikri Mülkiyet Hukuku Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Mete Tevetoğlu konuşmacı olarak yer alacak. ‘IAB TR’ tarafından düzenlenecek ‘webinar’a ücretsiz katılım sağlamak isteyen kişilerin, bu adresi ziyaret etmesi gerekecek.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Amazon Prime Gaming’in Nisanda Sunacağı Ücretsiz Oyunlar Açıklandı

Monster Notebook, ‘Gaming Lab’ın İlk Turunu Tamamladı! 

Facebook Gaming, Ünlü İsimlerle Beraber Sanal Bir Tenis Turnuvası Düzenleyecek!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı