Haberler

iPhone 12 ve iPhone 9 seri üretimde mi!

Teknoloji şirketleri, Corona virüsü pandemisi (COVID-19) nedeniyle seyahatleri sınırlandırıyor, büyük etkinlikleri iptal ediyor ve platformlarında artan yanlış bilgilerle savaşarak mücadele ediyor. Diğer yandan üretim kısmında da işlerin rayına oturması için çalışmalar yapılıyor.

Apple hayranları için bekleme yakında bitebilir. Forbes’in raporuna göre, Apple’ın, Çin’de yeni Corona virüsü enfeksiyonlarının azalmasıyla birlikte fabrikaları açtığını ve bu gelişmeyle iPhone 9’un sözde seri üretime girdiğini söyledi. Bu haber, iPhone 9 lansmanının yakında gerçekleşeceği anlamına geliyor.

iPhone 9 çok yakında gelebilir!

iPhone 12 de üretime dahil edilmiş olabilir

Corona virüsü salgının vurduğu teknoloji endüstrisi için iddialar gün geçtikçe artarken iPhone 12’nin tanıtımı için de erteleneceği konuşuluyordu.

Bloomberg’den gelen rapor, Apple’ın tedarik zincirinin Corona virüsten nasıl etkilendiğini açıkça ortaya koyuyor. Etki hem Apple’ın üretim tesislerinin olduğu yer Çin’de hem de diğer ülkelerde Apple’ın parçalarının üretildiği diğer ülkelerin fabrikalarında hissediliyor.

Rapora göre, beklenen 5G iPhone da dahil olmak üzere iPhone 12 modellerinin Mayıs ayına kadar üretilmeye başlaması için beklenmesi gerekmiyor. Şu anda belirsiz ancak Çin’deki ve diğer pazarlardaki üretim devam edebilir.

Çin’de, Corona virüsü salgını başladığında, birçok fabrika ve üretim tesisi üretimi durdurdu veya üretimi yavaşlattı. Sonuç olarak iPhone 11 serisi gibi bazı iPhone’ların mağazalarda bulunması daha zor hale geldi.

Bu, iPhone 12 için heyecanlı bir haber olsa da, Bloomberg’in raporu şirketin yıl içinde fabrikalardaki sorunları çözememesi halinde zaman çizelgesinin kayma olasılığının da olduğunun altı çizilerek belirtiliyor. Çin, Apple cihazlarında üretime devam ediyor gibi görünüyor. Söylentiler de Apple’ın 2020’nin ortalarında başlaması beklenen uygun fiyatlı iPhone 9’un şimdiden üretime girdiğini ileri sürüyor.

Ek olarak, yeni iPad Pro 2020 modelleri ve yeni MacBook Air dizüstü bilgisayarlar rapordan önce yeni açıklandı. Bloomberg, bu cihazların Çin’deki vakalar artmadan Ocak ayı başında üretilmiş olabileceğini ileri sürüyor. Corona virüsün, Apple ürünleri üzerindeki ana etkisinin iPhone 11 cihazlarının sayısının azalması olan etkisi de var. Bir sonraki iPhone 12 serisinin nasıl olacağına dair söylentileri duymaya başladık  ancak Apple’ın yıllık programına dayanarak bir lansman etkinliğinin tarihi vermek zor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı