Oyunlar

Karantinada Mobil Oyun İndirme Sayıları Rekor Seviyeye Çıktı

App Annie’nin yayınladığı rapora göre, 2020’nin ikinci çeyreğinde mobil oyun indirme sayıları rekor seviyeye çıktı. Bu dönemde 14 milyar indirme ile şimdiye kadar kaydedilen en yüksek seviyelere ulaşıldı. İkinci çeyrekte en çok indirilen oyun ise Lion Studios’un yayınladığı Save The Girl adlı puzzle oyunu oldu. 


App Annie’nin yayınladığı rapora göre, 2020’nin ikinci çeyreğinde mobil oyun indirme sayıları rekor seviyeye çıktı. Bu dönemde
14 milyar indirme ile şimdiye kadar kaydedilen en yüksek seviyelere ulaşıldı. İkinci çeyrekte en çok indirilen oyun ise Lion Studios’un yayınladığı Save The Girl adlı puzzle oyunu oldu. 

Mobil veri ve analiz araştırma şirketi App Annie karantina dönemine denk gelen 2020 ikinci çeyrek mobil oyun indirme sayıları hakkındaki raporunu yayınladı. Raporda yer alan bilgilere göre COVID-19 salgını sırasında, tüketiciler yaklaşık 35 milyar yeni uygulama indirdi. Kullanıcılar, 2020 yılının ikinci çeyreğinde mobil oyunlarda 27 milyar dolar harcadılar. App Annie, COVID-19 kısıtlamaları kademeli olarak azaltılsa bile insanların edindiği dijital alışkanlıkların devam edeceğine inanıyor.

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

en çok oynanan oyunlar

Raporda yer alan bilgilere göre 2020 ikinci çeyrekte en çok oynanan oyunlar listesinde başı indirme sayısıyla Save The Girl isimli oyun çekiyor. En çok harcama yapılan oyun ise Honour of Kings olurken kullanıcı sayısı bakımından en çok oynanan oyun PUBG Mobile oldu. En çok oynanan oyun listesinde ikinci sırada Candy Crush Saga ikinci sırada yer alırken, Ludo King üçüncü sırada, Call of Duty Mobile ise dördüncü sırada yer aldı.

Rapor, tüm mobil uygulamalarda geçirilen aylık sürenin 2020 yılının ikinci çeyreğinde %40 arttığını ve Nisan 2020 ayı boyunca 200 milyar saatin üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

Çin ve Güney Kore gibi pazarlar COVID-19’dan toparlanmaya başladıkça, Hindistan, Brezilya ve Rusya gibi bölgeler hala salgını kontrol etmek için çalışmaya devam ediyor. Tüm ülkelerde uygulama kullanımı %15’ten %35’e yükseldi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

Google Play indirme işlemleri yıllık %10 artışla 25 milyar, Apple’ın App Store indirme işlemleri ise yıllık %20 artışla ikinci çeyrek için yaklaşık 10 milyar yeni indirme sayısına ulaştı. Google Play’de, oyun dışı uygulamalar tüm indirmelerin %55’ini oluştururken, Apple’ın App Store’unda bu rakam %70 oranıyla biraz daha fazla.

Kategori düzeyinde ise oyunlar, araçlar ve eğlence Google Play’deki indirmelerin çoğunluğunu oluşturuyor. App Store’da ise oyunlar, fotoğraf, video ve eğlence tam dört çeyrek boyunca en çok indirilen kategorileri oluşturuyor.

2020 yılının ikinci çeyreğinin ilk haftasında, haftalık mobil oyun indirmeleri 1,2 milyarın üzerine çıkarak rekor kırdı ve haftalık indirme seviyeleri, yıllık %20 artışla çeyrek boyunca ortalama 1 milyar olarak kaldı. Ayrıca, karantinada vakit geçirmek için yeni ve yaratıcı yollar arayan tüketiciler ilk çeyreğe göre mobil oyunlarda normalden %15 daha fazla harcama yaptı.

İlginizi Çekebilir:

PUBG Mobile Kontrol Ayarları Nasıl Yapılır?

Size Zafer Kazandıracak Call of Duty Mobile Tüyoları

Telefonda En Çok Oynanan Oyunlar Hangileri? (2020 – Liste)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı