Oyunlar

League of Legends: Wild Rift Detaylı İnceleme

League of Legends‘ın mobil için çıkan moba oyunu Wild Rift bilgisayar için olan oyunundan daha hızlandırılmış ve basitleştirilmiş bir versiyon. Şimdiye kadar gördüğümüz detaylarıyla bile gerçekten başarılı gözüken bu oyunu daha fazla detayıyla inceliyoruz.

Riot Games’in PC pazarında popüler oyunu League of Legends, Wild Rift ekiyle birlikte mobil cihazlara geliyor. Oyun PC versiyonun bire bir kopyası olacak olsa da ufak tefek farklılıklar mevcut. Wild Rift’in sistem ve oynanış detaylarına yakından bakıyoruz.

League of Legends‘ın mobil için çıkan moba oyunu Wild Rift bilgisayar için olan oyunundan daha hızlandırılmış ve basitleştirilmiş bir versiyon. Şimdiye kadar gördüğümüz detaylarıyla bile gerçekten başarılı gözüken bu oyunu daha fazla detayıyla inceliyoruz.

Riot Games tarafından yıllardır MOBA kategorisinin en çok oynanan oyunu olan, tüm oyunlar dikkate alındığında ise en popülerler arasında yer alan League of Legends, bu başarısını mobile taşımaya hazırlanıyor. Oyun hâlâ bir tanıtım tarihine sahip değil ancak oynanış ve içerik hakkında çok daha detaylı bilgilerin verildiği bir video yayınlandı.

Riot mobil moba oyunu çıkaracağını ilk kez Ekim ayında duyurmuştu. Ancak bu zamana kadar bildiğimiz tek şey LoL‘ün ayrıştırılmış/basitleştirilmiş bir versiyonu olacağıydı. Bugün Riot sonunda daha detaylı bir oyun ön izlemesini paylaştı ve şampiyonlar, kozmetikler ve daha fazlası hakkında bizi bilgilendirdi.

Riot’un aktardıklarına göre PC versiyonunun direkt bir portu olacak League of Legends: Wild Rift, bu sürümdeki hemen hemen her şeyi taşıyacak. Videoda da aktarıldığı üzere değişen kontroller, kullanıcılara rahatlık sunmak üzere tasarlanmış durumda ve en kullanışlı pozisyonlarda yer alıyor. Bunun yanında oyun, mobil platformda yer alacağı için maçların süresi, bilgisayardaki kadar esnek değil. Oyunda fiyatları düşürülen eşyalar, daha hızlı kazanılan deneyimler ve basitleştirilmiş stratejik unsurlar yer alıyor.

Oyunda ekranın tamamını aktif eşyaların doldurmasını engellemek amacıyla mobil sürümde sadece 1 tane aktif eşyaya sahip olunabiliyor. Bunun yanında oyunda şimdilik tüm şampiyonlar yer almıyor. Oyuna başlamadan seçilen ustalık elementleri ise genel olarak basitleştirilmiş olmanın yanında yeni parçalara da sahip.

Eğer gerçekten League of Legends hayranı biriyseniz yukarıdaki video izlemenize değer çünkü Wild Rift hakkında bir çok bilgiyi görsel olarak da görmeniz mümkün.

Bizim deneyimlediğimiz kadarıyla oyun gerçekten muhteşem görünüyor.

Karakter Hareketleri

Karakterinizin hareketlerini bilgisayardaki gibi tıklayarak/dokunarak değil sol tarafta bulunan bir joystick ile kontrol edeceksiniz. Yetenekleri de ekranın sağ alt köşesinde bulunan yetenek düğmeleri ile kullanacaksınız. Ayrıca Olaf gibi bir karakter kullanırken balta atışı gibi yetenek atışlarını ekranda çıkan ikinci bir sanal joystick ile istediğiniz yere atabileceksiniz.

Maçlar LoL maçları gibi bir saat veya daha fazla sürmeyecek, karmaşıklığı azaltarak maçların 20 dakika civarı sürmesi planlanıyor. Buna ilk adım olarak Nexus kulesini koruyan yıkmanız gereken binalar mobil sürümde yer almıyor. Harita da daha küçük ve şampiyonunuzu güçlendirmek için satın almaları yapmak daha kolay ve sezgisel. Ayrıca oyun sonları doğru ormanda çıkan yaratıkların buffları ise takıma ayrıca güç kazandırıyor.

LoL: Wild Rift Şampiyonları

Wild Rift daha basit bir versiyon olduğundan dolayı bilgisayardaki League of Legends oyununda bulunan 140 dan fazla şampiyon havuzuna sahip olmayacak. Riot zaten videoda da gösterdiği gibi belli şampiyonları çıkarmış durumda ama güncellemelerle yeni şampiyonlar zamanla eklenecek. Şampiyonlar ayrıca genel olarak PC sürümünden klon olmayacak çünkü yeteneklerin farklı kontrol şeması olacak ve daha seri kullanım göz önünde bulundurulacak.

Telefonumda bir çok oyun denememe fakat bir süre sonra sıkılmaya başlamama rağmen Wild Rift‘in nasıl olacağı konusunda gerçekten heyecanlıyım ve ön kaydımı yaptım bile. İş yerindeki boş vakitlerimin 30 dakikadan fazlasını yemeyecek bu oyunu oynamak zevki olacak.

League of Legends: Wild Rift‘in alfa testine kaydolmak istiyorsanız buradan yapabilirsiniz.

Wild Rift Çıkış Tarihi

Wild Rift halen yapım aşamasında olan bir oyun ve alfa testlerinin ilk aşamasını Brezilya ve Filipinler’de iki haftalık bir kapalı teste sokulacağı belirtildi. Bu testlerden sonra yavaşça yayınlanmaya başlayacak. Ayrıca bir hatırlatma olarak şunu belirtmekte fayda var; PC oyunundaki şampiyonları ve kostümleri mobil oyuna aktaramayacaksınız, mobil oyun ayrı bir oyun olacak.

İlginizi Çekebilir:

Riot Games LoL’un e-spor Yayınlarında Görülecek Sihirdar Vadisi Arena Sancaklarını Duyurdu

Call of Duty: Warzone ‘a Duos Modu Geldi

En İyi Mobil Çiftlik Oyunları Listesi – 2020

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı