Oyunlar

League of Legends Yeni Bir Reklam Modeli Yaratıyor

League of Legends e-spor oyunlarına artık reklam yayıncılığı için ilginç ve potansiyeli yüksek bir yöntem geliyor. Yeni bir güncelleme ile liglerin sponsorları doğrudan Rift’in içine entegre edilecek.

League of Legends e-spor oyunlarına artık reklam yayıncılığı için ilginç ve potansiyeli yüksek bir yöntem geliyor. Yeni bir güncelleme ile liglerin sponsorları doğrudan Rift’in içine entegre edilecek.

Riot yeni bir yayınladığı güncelleme ile League of Legends Summoner’s Rift‘te bulunan tabelalarının eşdeğerini ekledi. SR Arena Banner adını verdiği bu afişler sayesinde ligin büyük sponsorlarını ve lig ayrıntılarının görünmesini sağlayacak. Oyunun içinde yer alan reklamlar sayesinde daha potansiyel gösterime sahip olacaklar.

Yeni gelen bu reklam özelliği Summer Split turnuvası için sunulacak ve yalnızca resmi League of Legends yayınlarında izleyenler tarafından görünebilecek. LoL blog yazısında ayrıca “Gelecekte liglerin yerel ve bölgesel hayran kitleleriyle bağlantı kurmaları için ortaklarımızla oyuncuları daha derinden bütünleştirecek denemelere başlanmasını bekleyebilirsiniz.” diyor. Yani reklam ağını büyük sponsorlar dışında bölgesel olarak da genişletecekleri anlamına geliyor.

Riot özellikle yeni banner reklamların turnuvada sadece seyirciler tarafından görüntüleneceği ve oyuncuların standart Rift’i göreceklerini belirtiyor. Blog yazısının devamında da “Bu yeni görsel modelin Rift’te alıştırma ve rekabet modunda yetenekleri etkilemeyecek,” olduğunu ekliyor.

Oyunlara Geleneksel Spor Modellemesi

Riot yaptığı açıklamada “Arzumuz geleneksel sporlarda bulunan enerjik ortamı yaratmak ve bu hedef doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.” diyor.

COVID-19 salgını sebebiyle geleneksel sporlar iptal edilmiş veya ertelenmişken e-sporlar bu boşluğı doldurmuş ve geleneksel spor ağlarından daha fazla ilgi görür hale gelmiştir. Spor deneyiminden daha fazlasını oyuna dahil eden League of Legends sosyal mesafe kurallarında oynanması gereken turnuvalarda da geleceğin bir kanıtı haline gelebilir.

Bu haberle birlikte normal futbol maçında gördüğümüz afiş reklam gibi spor dışı modellerin oyunlarda daha fazla görmeye başlayabileceğimizin sinyali verilmiş oldu.

İlginizi Çekebilir:

League of Legends: Wild Rift Detaylı İnceleme

Minecraft Dungeons İlk Büyük DLC’si Jungle Awakens Geliyor

Peak ve Zynga ‘dan Teknoloji Sektörüne Damga Vuran İmza

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı