Oyunlar

Mart ayında, Twitch ‘de en çok izlenen oyunlar açıklandı 

Oyun yayını dendiği zaman, akla ilk gelen yayın platformlarından biri olan Twitch, son dönemde oldukça yüksek izlenme alıyor. Açıklanan verilere göre Mart ayında, Twitch ’de en çok izlenen oyunlar belli oldu. 

Oyun yayını dendiği zaman, akla ilk gelen yayın platformlarından biri olan Twitch, son dönemde oldukça yüksek izlenme alıyor. Açıklanan verilere göre Mart ayında, Twitch ’de en çok izlenen oyunlar belli oldu. 

Son dönemde herkesin evinde kalmasıyla birlikte internet kullanımı oldukça yükselmiş durumda. Diziler, filmler izlendiği ve oyunların oynandığı bu dönemde, tüm izlenme ve oynanma rakamları yükselişte. Hatta Steam, kendisine ait olan eş zamanlı oynanma rekorunu bile kırdı. Yani çıkan Bannerlord, eş zamanlı oynanma oranları sayesinde, en popüler olan oyunlarla, aynı listelere girmeyi başardı. Oyun oynamanın dışında, insanlar oyun oynayan yayıncıları da fazlasıyla izliyorlar. Son dönemde oldukça yükselen izlenme oranları sayesinde, tüm yayın platformları en iyi dönemlerini geçiriyor. Tüm indirme ve izlenme rakamlarının yükseldiği bugünlerde, Mart ayında Twitch ‘de en çok izlenen oyunlar açıklandı.  

Mart ayının en çok izlenen oyunları

Mart ayının en çok izlenen oyunları

Açıklanan verilere göre, mart ayının en çok izlenen oyunları listesinin başında League of Legends bulunuyor. Yıllardır en çok izlenmeyi ve oynanmayı alan oyunlardan biri olan, MOBA türündeki League of Legends, geçen ay ortalama 166 bin 207 izleyici oranına sahip. İzlenme saati olarak ise League of Legends, 123 milyon saat izlenmiş durumda. Riot Games çatısı altından çıkmış olan bu e-spor oyununa, kendi çatısı altından yeni rakipler geliyor. Fps türünde çıkan Valorant ve kart oyunu Legends of Runeterra ‘nın, önümüzdeki aylarda neler yapacağını ortaya çıkacak.

 League of Legends 

Listenin ikinci sırasında da Call of Duty’nin ücretsiz olarak yayınladığı Battle Royale oyun olan, Call of Duty: Warzone var. Aksiyon, fps, Battle Royale türlerine dahil olan bu rekabetçi oyun, geçtiğimiz ay Twitch üzerinden ortalama 129 bin 592 izleyiciye ulaşmış durumda. Mart ayı boyunca toplam izlenme oranı ise 96.2 milyon olarak açıklandı. Çıktığı andan beri büyük ilgi ile oynanan Warzone, uzun bir süre daha diğer Battel Royale oyunların üzerinde durmaya devam edecek gibi görünüyor.

Call of Duty: Warzone  

Listenin üçüncü sırasında ise, efsane fps oyunu olan Counter Strike: Global Offensive var. 8 yıldır piyasada olan bu oyun, son dönemlerde en yüksek oynanma oranlarına sahip oluyor. Geçtiğimiz günlerde 1.2 milyon eş zamanlı oynanarak, kendi rekorunu kırmıştı. Aynı şekilde izlenme oranlarıyla da iyi bir durumda. Geçtiğimiz ay Counter Strike: Global Offensive, otalama 89 bin 988 izleyici oranına ulaşmış. Saat olarak ise Counter Strike: Global Offensive, 66.8 milyon saat izlenmeyi geçmiş.  

Counter Strike: Global Offensive

Oyunlar ve dijital dünya için verimli bir dönem olsa bile, umarız bu evde kalma durumları hızlıca biter ve normal hayatımıza döneriz.  

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY

Daha Fazlası:

PlayStation 5 kontrolcüsü, DualSense ‘in özellikleri ve tasarımı paylaşıldı 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı