Haberler

Microsoft, Windows 10’un Uygulamalarını Değiştirmek İçin Düğmeye Bastı

Microsoft'un yeni hedefi belli oldu: Windows 10'un varsayılan uygulamalarında büyük değişiklikler yapmak için düğmeye basıldı.

Microsoft, Windows 10 işletim sistemini Apple’ın macOS Big Sur gibi daha sorunsuz masaüstü uygulama ekosistemleriyle hızlandırmak için Windows 10’un varsayılan uygulamalarını iyileştirmeye kararlı görünüyor. Şirket, Windows 10 uygulamalarını “sınıfının en iyisi” yapabilecek yazılım mühendisleri arayan bir iş ilanı yayınlayarak, Windows 10’un varsayılan uygulamalarının kötü tasarlanmış olduğunu bir anlamda kabul etmiş oldu.Başlat Menüsünün İlk Günlerinden Windows 10’a Kadar Uzanan YolculuğuWindows’un vazgeçilmezi olan Başlat menüsünün, 1993 yılından Windows 10’a çoktan geçtiğimiz 2021 yılına kadar uzanan yıllar boyunca geçirdiği değişimleri mercek altına aldık.. Yeni yazılım çalışanlarının en büyük sorumluluklarından biri, Windows’ta mutluluğu ve üretkenliği artıran “uygulama deneyimleri” sunmak olacak. İlanda şu cümle dikkat çekiyor: “Microsoft’un hedefi, kullanıcılara en iyi Windows platformunu ve akıcı tasarımını sergileyen iyi tasarlanmış yerel uygulamalar sağlamaktır.”
Microsoft bu iyileştirmeleri tam olarak nasıl uygulamayı planladığına dair ayrıntılar vermiyor, ancak Windows 10 e-posta uygulamasının, şirketin standart uygulamalarının genel kullanılabilirliğini iyileştirme çabasından ilk yararlanan uygulama olması gerekiyor; en azından biz böyle düşünüyoruz. Microsoft aynı zamanda, masaüstü ekosisteminin İşlem Merkezinde, görev çubuğunda ve Başlat Menüsünde büyük değişiklikler yapmayı planlıyor.
Önceki HaberMars yolculuğu için deneniyor: SpaceX roketi inişte patladı

 

Facebook’ta Paylaş

Twitter’da Paylaş

Whatsapp’ta Paylaş

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı