Oyunlar

Minecraft Dungeons Çıkış Tarihi Belli Oldu

Minecraft’ın farklı bir türdeki yeni oyunu Minecraft Dungeons 26 Mayıs tarihinde oyunseverlerle buluşacak. İşte oyun hakkında ilk bilgiler… 

Minecraft’ın farklı bir türdeki yeni oyunu Minecraft Dungeons 26 Mayıs tarihinde oyunseverlerle buluşacak. İşte oyun hakkında ilk bilgiler… 

Aylık ortalama 160 milyon oyuncunun oynadığı Minecraft’ın yeni oyunu Dungeons’un çıkış tarihi belli oldu. Oyuncular tarafından sabırsızlıkla beklenen Minecraft Dungeons, çıktığı ilk gün Xbox Game Pass’te oynanabilir olacak.

ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen ve o günden bu yana oyunseverler için önemli bir yeri olan oyun farklı modlardaki yapısı ve hayatta kalma elementleriyle etkisini sürdürüyor.

Tüm zamanların en çok satan oyunu Minecraft’ın alternatif versiyonu Minecraft Dungeons, Standard ve Hero olmak üzere iki sürümle piyasaya çıkacak.

Minecraft Dungeons Nasıl Bir Oyun?

Minecraft Dungeons Nasıl Bir Oyun

Diablo gibi oyunlardan esinlenen Minecraft evreninin yeni üyesi Dungeons ile bir zindan kaçış görevi veriliyor. Kahramanlar labirent ortamında dolaşıyor, çeşitli bulmacalar çözüp canavarlarla savaşıyor. Çok oyunculu olarak da oynanabilen Minecraft Dungeons, maksimum 4 kişi oynanabiliyor.

Oyunseverlerin çeşitli yakın dövüş saldırıları, silahlar ve büyüler kullanarak, hepsi tanıdık Minecraft tarzında yapılan labirent zindanları keşfedecek. Ancak tek görev keşif değil ve bu sürede düşman ordularını temizlemesi gerekiyor. Lav dolu mağaralardan karlı tundralara bazı alanları, bildiğimiz Minecraft dünyasından tanıyacaksınız. İçerideki çeşitli manzaralara hayran olmak eğlenceli olsa da, önemli bir hedef var: her seviyenin sonuna ulaşmak.

Minecraft Dungeons, toplayıcılık, seviye geliştirme ve silah edinme açısından Minecraft’ın dinamikleri ile aynı sayılabilecek özellikleri içinde barındırıyor. Fakat aynı zamanda normalde Minecraft evreninde göremeyeceğiniz yapılar, araçlar ve eşyalar da içeriyor.

Oyunda sihirbazlardan okçulara kadar çeşitli düşmanlar size saldırıyor. Oyun, onları tipik hack-slash tarzında öldürmenize veya daha fazla incelik kullanmanıza izin verecek, böylece kötü adamlarla karşılaştığınızda strateji önemli bir rol oynayacak. Savaşlar, çoklu saldırılarda kaotik hale gelebilir, bu nedenle daha yüksek zorluklarda “koşun ve her şeyi öldürün” dışında farklı bir yaklaşım düşünmeniz gerekebilir.

Microsoft’un bütün birinci parti oyunlarında olduğu gibi Minecraft Dungeons da çıktığı ilk gün Xbox Game Pass’te erişilebilir olacak.

Xbox Game Pass ’in Avantajlı Fiyatları

100’den fazla oyuna erişim sağlayan Xbox Game Pass’in, konsol için olan versiyonuna aylık 29,99 TL, bilgisayar için olan versiyonuna ise beta sürümüne özel aylık 14,99 TL ücretle sahip olunabiliyor.

Microsoft tarafından Xbox ve PC için sunulan Game Pass sistemi, temel olarak abonelik ile birçok oyunun içinde bulunduğu bir oyun kütüphanesi hizmeti olarak tanımlanabilir. Aylık sabit bir ücret ödeyerek belirlenen kütüphaneye sınırsız erişim sağlayabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir:

NVIDIA Minecraft RTX için 5 Yeni Dünya Yayınladı

En İyi Mobil Aksiyon Oyunları Listesi – 2020

Valorant Çıkış Tarihi Açıklandı!

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı