Oyunlar

Netflix, Oyun Dünyasına Adım Atmak için Yönetici Arıyor!

Çevrim içi dijital akış hizmeti sunan Netflix’in oyun dünyasına girmek istediği ortaya çıktı. Şirkete yakın kaynakların aktardığına göre, Netflix oyun endüstrisine giriş yapmak için deneyimli yöneticileri işe almak istiyor. 

Çevrim içi dijital akış hizmeti sunan Netflix’in oyun dünyasına girmek istediği ortaya çıktı. Şirkete yakın kaynakların aktardığına göre, Netflix oyun endüstrisine giriş yapmak için deneyimli yöneticileri işe almak istiyor. 

200 milyondan fazla abonesinin bulunduğu ABD merkezli içerik akış servisi sunan Netflix’in oyun sektörüne girmek istediği haberi elde edildi. The Information’da yayınlanan yeni bir rapora göre, Netflix oyun dünyasındaki deneyimli yöneticileri işe almak için çalışmalara başladı. 

Raporda aktarılan detaylara göre, Netflix oyun dünyasına giriş yapmak için iş ilanı açmış durumda. Netflix’e yakın kaynaklar şirketin birkaç haftadır sektördeki deneyimli yöneticilerle görüşmeye başladığını aktarıyor. Raporda Netflix’in geliştirdiği herhangi bir oyunun reklam içermeyeceği de aktarılıyor. Ancak şirketin oyun oynamaya yönelik uzun vadeli planları kesin olarak belirlenmedi.

Netflix’in oyun dünyasına girmek istediği haberi elde edilse de şirket henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Ancak çevrim içi içerik akış hizmeti sektöründe rekabetin arttığı göz önüne alındığında şirketin bu adımı yadırganmadı. 

Netflix daha önce oyun sektörüne giriş yapmıştı

Tüm bunların yanı sıra Netflix oyun sektörüne ilk kez adım atmayacak. Şirket geçen yıl Dark Tactics’e dayalı bir oyun yayınlamıştı. Ancak pek çok kişi tarafından kötü yorumlanan oyun şirket için iyi olmamıştı. 2019 yılında ise platformun en sevilen dizilerinden biri olan Stranger Things’e dayanan bir oyun daha yayınlanmıştı. Stranger Things ismiyle konsol ve PC için çıkış yapan bu oyun da beklediği ilgiyi görmemişti. 

Daha önceki oyun deneyimleri kötü olsa da, Netflix pek çok sevilen oyunun anime uyarlamalarıyla beğeni toplamayı başarmıştı. Şirket Dota ve Castlevania da dahil olmak üzere oyun serilerinin anime uyarlamalarını izleyici beğenisine sunmuştu. Netflix’in halihazırda üzerinde çalıştığı bilinen League of Legends uyarlaması da pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor.

Daha önce oyun sektörüne giren ancak pek de başarılı sonuçlar alamayan şirket, popüler oyunları anime haline getirme işinde ise başarılı. Bakalım Netflix, geçmişe bir çizgi çekip oyun sektöründe beklediği ilgiyi bulabilecek mi, bekleyip birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Efsane Oyun DOTA Netflix’te Anime Oluyor

Netflix, Video-Oyunu Karakteri ‘Kirpi Sonic’ İçin Yeni Bir Animasyon Dizisi Hazırlıyor 

Ünlü korku oyunu Resident Evil, Netflix dizisi oluyor

Samsung Galaxy A52 Oyun Performansı – PUBG Mobile, CoD Mobile ve Asphalt 9 Test:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı