Oyunlar

New World, Bazı Ekran Kartı Modellerini Yakıyor

Geçtiğimiz günlerde tam sürüm olarak çıkışını gerçekleştiren New World, Beta sürecinde yaşadığı bir sorunu tekrar yaşıyor. Amazon’un MMO oyunu New World, bazı ekran kartı modellerini bozuyor.

Geçtiğimiz günlerde tam sürüm olarak çıkışını gerçekleştiren New World, Beta sürecinde yaşadığı bir sorunu tekrar yaşıyor. Amazon’un MMO oyunu New World, bazı ekran kartı modellerini bozuyor.

Amazon, uzun süredir oyun sektörüne adını yazdırmak istese de, şimdiye kadar başarılı olabiliş değil. Şirket, en son geçtiğimiz günlerde yayınladığı MMO oyunu New World ile bu başarıya çok yaklaştı. Oyun, çıktığı ilk günden Steam eş zamanlı oyuncu rekoru kırdı. Oyuncular, oyuna erişebilmek için hala sıra beklemeye devam ediyor.

New World, Beta sürecinde pek görülmemiş bir problem ile karşımıza çıktı. Oyun, bazı ekran kartı modellerini yakmıştı. Şimdi ise yeniden paylaşılanlara göre New World, hala bazı ekran kartı modellerini yakıyor.

new-world-ekran-karti-hata-teknosafari

Yayınlanan son rapora göre oyun, Beta sürecinden kalma bir hata ile karşımıza çıkıyor. Bazı oyuncular, RTX 3090 ekran kartlarının alev aldığını belirtiyor. Problem, sınırsız kare hızlarının optimize edilmemiş olmasından kaynaklanıyor. Ve şimdiye kadar yalnızca RTX 3090 ekran kartları hakkında şikayet geldi.

RTX 3090 dışında bir ekran kartına sahip olan oyuncular, şimdilik bir problem ile karşı karşıya değil. Ancak aynı problemi yaşamamak için oyunun kare hızını sınırlamakta fayda var.

Hatalar ve yanan ekran kartları oyuncuların canını sıkarken, piyasanın öncülerinden biri olan EVGA‘dan ilginç bir çıkış geldi. Ekran kartı üreten firma, sorunun oyunda olmadığını aktarırken, ürünlerde sıkıntı olabileceğini aktardı. Açıklamanın hemen ardından da donanımları kullanılamaz hale gelmiş oyunculara gerekli değişimler yapıldı. Ancak tüm bu olumlu gelişmelere rağmen EVGA‘nın bu süreci devam ettirip ettirmeyeceği de merak konusu.

İlginizi Çekebilir:

Amazon ‘un MMO Oyunu New World, Steam ‘de Rekora Gidiyor

Avuç İçi Ödeme Sistemi Amazon One, İlk Kez Bir Etkinlikte Kullanılacak

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı