Oyunlar

Nintendo Game Builder Garage Oyunu ile Kullanıcılar Kendi Oyunlarını Programlamayı Öğreniyor!

Nintendo, oyunseverlerin kendi oyunları yarattıkları ‘Game Builder Garage’ isimli oyununu resmi olarak duyurdu. 30 dolar fiyat etiketinin bulunduğu Game Builder Garage’da kullanıcılar kendi oyununu programlayabilecek ve hatta bu oyunları paylaşabilecek. 

Nintendo, oyunseverlerin kendi oyunları yarattıkları ‘Game Builder Garage’ isimli oyununu resmi olarak duyurdu. 30 dolar fiyat etiketinin bulunduğu Game Builder Garage’da kullanıcılar kendi oyununu programlayabilecek ve hatta bu oyunları paylaşabilecek. 

Nintendo geçen sene Super Mario Maker 2 için son büyük güncellemesini yayınladı. Bu video oyunu, oyunseverlere kendi Mario seviyelerini yaratmaya imkan tanıyordu. Oyun sonsuz 2D Mario seviyeleri yapmak için eksiksiz bir kit olarak görülüyordu. Nintendo’dan şimdi ise benzer yeni bir oyun haberi geldi

Çeşitli görsel araçlar kullanarak oyunseverleri kendi oyununu programlamaya teşvik eden Game Builder Garage, Switch için geliştiriliyor. Şirketin yeni yazılımı sayesinde çocuklar, ebeveynler ve isteyen herkes kendi video oyunlarını yaratıyor ve paylaşabiliyor. 

Nintendo Game Builder Garage:

Nintendo’nun yakın zamanda piyasaya sunacağı Game Builder Garage oyununda, kullanıcılar oyuna başlamadan önce temel programlama modu ile nasıl oyun inşa edeceklerini öğreniyor. Ücretsiz Programlama modu sayesinde oyun istenilen şekilde baştan yaratılıyor. 

Örneğin, Stick Nodon’u Person Nodon’a bağlayarak analog çubukla insan benzeri bir karakter yaratabilir ve hareket ettirebilirsiniz. Oyun progralamanın temellerini öğreten Game Builder Garage’da yana kaydırmalı platform oyunlarından kart yarışçılarına ve uzay patlatıcılarına kadar pek çok farklı çeşitten video oyunu yaratılabiliyor.

Nintendo’nun programlamayı öğreten Game Builder Garage oyununda ayrıca yaratılan oyunlar paylaşılabiliyor ve başka oyunseverlerin oluşturdukları oyunlara da göz atılabiliyor. Bu sayede yaratıcılığını artırmayı hedefleyen kişiler diğer oyuncular tarafından yüklenen oyunları inceleyip püf noktalarını da öğrenebiliyor. 

Nintendo’nun özellikle programlama öğrenmek isteyen çocuklar ve kişiler için geliştirdiği yeni oyunu Game Builder Garage 30 dolarlık fiyat etiketiyle duyuruldu. Şirket oyunu 11 Haziran’da Nintendo eShop’ta ve Nintendo.com’da Nintendo Switch için piyasaya sürecek. İncelemek istersiniz buraya tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Nintendo Switch ’in Satış Adeti 80 Milyona Ulaştı

Sony, ‘PS5’ Oyun Konsolunun Yeni Nesil VR Kontrolcüsü ile İlgili İlk Detayları Paylaştı! 

Haftanın En Yeni Teknolojileri – Moxie Mars’ta Oksijen Üretti, Sony Giyilebilir Klima!:

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı