Otomobil Dünyası

Nissan logo değiştiriyor

Logosunda değişiklik yapmaya karar veren Nissan, değişimini ortaya koyuyor. Şirket logosu için ayrı, “Z” modelleri için ayrı logolara sahip olacak Nissan, retro bir tasarımı benimsemiş diyebiliriz. Nissan’ın yeni logosu öncekine göre çok daha sade bir tasarıma sahip. Nissan’ın yeni logosuna dair patent başvurusu ortaya çıktı.

Nissan’ın yeni logosu oldukça sade

Japon otomobil üreticisi Nissan, logo değiştirdiğini henüz resmi olarak açıklamadı. Ancak, patent başvurusunda değişikliğin ayak sesleri duyuldu.

Markanın sızdırılan logo ile birlikte yeni bir slogan duyurması da beklenebilir. Nissan’ın yeni logosu basit, minimal, iki boyutlu ve tek renkli. Nissan, logosu için minimalizm felsefesini tercih eden tek marka değil. Daha önce MINI, BMW ve Kia gibi markaların da benzer bir yaklaşıkla yeni logolar geliştirdiğini gördük. Tasarım dünyasında minimalizm ve modernizm zamansızlık duygusu yaratıyor.

Ortaya çıkan görüntülere göre Nissan’ın yeni logosu eski logosuna göre biraz farklı. 3 boyutlu bir algıdan iki boyutlu bir tasarıma geçen şirket krom görüntüsünden de vazgeçerek tek renk kullanacak. Bu yeni tasarım yakında Nissan’ın yeni şirket logosu olacak.

Yeni “Z” logosu spor otomobillere özel

Raporlara göre, yeni logo İngiltere, Uruguay, Peru, Şili ve Arjantin’de kaydedildi. Mevcut logoda belirgin bir değişim olmasına rağmen, yeni tasarım 1930’lardan esinleniyor. Yeni ‘Z’ logosu ile gelen Nissan böylelikle nostaljiyi çağrıştırıyor. Nissan veya JDM’nin hayranları, bu logoda 70’lerin S30 Datsun 240Z, yani Fairlady’sinden tasarımı hemen tanıyacaklar.

‘Z’ logosu, spor otomobillerde bugün gördüğümüz formata ulaşmak için bazı güncellemelerden geçti. Yeni Nissan ‘Z’ logosu Kanada hükümetine yapılan ticari marka başvurusundan sonra sızdırıldı. ‘Z’ logosu yaklaşan Nissan 370Z’ye ışık tutuyor olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı