Oyunlar

NVIDIA, Fortnite İçin ‘Ray Tracing’ ve ‘DLSS’ Desteğini Duyurdu!

NVIDIA, ‘Fortnite’ isimli dünyaca ünlü ‘Battle Royale’ oyununa “Ray Tracing” ve “DLSS” gibi yeni RTX efektlerinin ekleneceğini duyurdu. Epic Games ise bu duyurunun yanında yeni bir fragman videosu da yayınladı.

NVIDIA, ‘Fortnite’ isimli dünyaca ünlü ‘Battle Royale’ oyununa “Ray Tracing” ve “DLSS” gibi yeni RTX efektlerinin ekleneceğini duyurdu. Epic Games ise bu duyurunun yanında yeni bir fragman videosu da yayınladı.

Jensen Huang, Epic Games’in ‘Fortnite’ isimli oyununa gelecek olan yeni bir güncelleme ile oyunun hem Ray Tracing (Işın İzleme) hem de DLSS teknolojilerini desteklemeye başlayacağını duyurdu. Fortnite’ın; ışın izlemeli yansımalar, gölgeler, küresel aydınlatma ve ortam karanlığı gibi grafiksel özellikleri destekleyeceği ifade edildi. Ayrıca oyunun, DLSS teknolojisinin en son sürümü olan DLSS 2.0’ı destekleyeceği de belirtildi. RTX’e özel gelecek olan güncellemenin, ne zaman kullanılabilir ise henüz bilinmiyor. Epic Games, yeni ışın izleme efektlerini en yakın zamanda Fortnite’a ekleyeceğine işaret ediyor.

blank

Fortnite’ın, “Epic Games” ve “People Can Fly” tarafından geliştirilen ve Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017 yılında yayınlanan bir nişancı oyunu olduğu biliniyor. Oyunda, “Dünyayı Kurtar”, “Battle Royale” ve “Kreatif” olmak üzere 3 ayrı oyun modu bulunuyor. 4 kişiye kadar eşli oynamayı destekleyen oyunda kullanıcılar, dört arkadaşıyla ya da oyunun bulacağı 3 diğer kişiyle düşmanlara karşı savaşabiliyor. Bununla birlikte Fortnite, her “Battle Royale” oyunu gibi 100 kişinin bir adaya atlamasıyla başlayıp tek bir kişi kalana dek devam ediyor.

Oyunda ayrıca, bir “Battle Pass” sistemi de bulunuyor. Oyun-severler, belirli bir ücret ödeyerek bir sezon boyunca alabiliyor ve bulundurduğu ödülleri kazanabilmek için belirli görevleri yerine getiriyor.

Fortnite Sistem Gereksinimleri

blank

Fortnite oyununun sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Minimum

  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 – Bit) / Windows 8 (64 – Bit) / Windows (64 – Bit)
  • İşlemci: Intel Core i3 3.3 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000

Önerilen

  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 – Bit) / Windows 8 (64 – Bit) / Windows 10 (64 – Bit)
  • İşlemci: Intel Core i5 3.5 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 dengi bir DirectX 11 ekran kartı

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

F1 2020 Oyununa Son Gelen Güncellemeyle Beraber DLSS Teknolojisi Ekleniyor

Hitman 3 Oyununun Sistem Gereksinimleri Açıklandı

‘Hitman’ ve ‘Shadowrun Collection’, Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı