Oyunlar

Oyun ile Hastalık Farkındalığı: Hidra Run

Global biyofarma şirketi AbbVie, toplumda köpek memesi hastalığı olarak da bilinen HS ile ilgili farkındalık projesi hayata geçirdi. Şirket, erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla ‘Hidra RUN’ adında dijital bir oyun hazırladı.

Global biyofarma şirketi AbbVie, toplumda köpek memesi hastalığı olarak da bilinen HS ile ilgili farkındalık projesi hayata geçirdi. Şirket, erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla ‘Hidra RUN’ adında dijital bir oyun hazırladı.

AbbVie, toplumda köpek memesi olarak bilinen HS hastalığı farkındalığı yaratmak amacıyla son dönemde oldukça popülerleşen oyunlaştırma metodunu içeren bir dijital proje hayata geçirdi.

Hidra Run isimli oyun, hastalığın belirtileri ve tanısıyla ilgili bilgiler içeriyor ve kullanıcıların hızla ilerleyen bir yolda HS teşhisini geciktiren engellerden kaçan hikayesini konu ediniyor. Oyuncular okla yön değiştirerek, modül, kıl kökü, fistül ve skar gibi HS tanısını geciktiren etkenlerden kaçıyor. Oyuncular oyunu en erken sürede tamamlayarak hastalığı erken teşhis etmeye yönlendiriyor.

hidra run

Oyunda, kullanıcılar cilt üzerinde mikro boyutlarda yolculuk yaparken, hastalıkla ilgili kendilerini test etmek amacıyla karşılarına çıkan sorulara cevap veriyor. Hidra Run, AbbVie’nin HS hakkında toplumu bilgilendirmek amacı ile geliştirdiği www.hidradenit.com platformunda yer alıyor.

Hastalık farkındalığı konusunda dijital projelerin her geçen gün daha da önem kazandığını belirten AbbVie Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Direktörü Figen Şamdancı, “AbbVie olarak, kurulduğumuz günden itibaren hastaların hayatında fark yaratmak adına hasta ve hasta yakınlarının bilinçlenmesini sağlayan farkındalık çalışmalarına destek oluyoruz. Bu misyonla hayata geçirdiğimiz projelere ‘Hidra Run’ ile bir yenisini daha ekledik. Dijitalleşmeyle birlikte artık doğru kaynaklardan doğru bilgiye ulaşmanın çok daha hızlı olduğu bir çağdayız. Bizler de hastalık farkındalığı konusunda dijital projeleri önemsiyoruz. Bu doğrultuda tasarlanan Hidra Run ile oyunu inceleyen kişiler erken tanının son derece önemli olduğu HS hastalığının belirtilerini ve hastalığın yönetiminde hekim ile iletişimin önemini anlama imkânı bulacak.” dedi.

Hidra Run oyununa buradan ulaşabilirsiniz:

Hidradenitis suppurativa(HS) Nedir?

Hidradenitis suppurativa(HS) sıklıkla koltuk altlarında ve kasıklarda olmak üzere ağrılı, iltihaplı sivilcelerle ortaya çıkan kronik bir deri hastalığı. Bu hastaların hekime gitmekten çekinmesi ya da dermatoloji uzmanlığı dışında farklı hekimlere başvurması nedeniyle doğru tanıyı alma süreleri ortalama 7 yıl sürebiliyor. Bu hastalığın görülme sıklığı ise her 100 kişiden biri olarak belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir:

“Moneye Uygulaması Parayı Akılcı Kullanmak İçin Var”

Herkesin İzlemesi Gereken Amazon Prime Filmleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı