Oyunlar

Philips’in Yeni Oyuncu Monitörü Özellikleriyle Dikkat Çekti

Philips, 144 Hz yenileme hızına sahip yeni 345M1CR Momentum UltraWide oyuncu monitörünü tanıttı. Philips’in yeni oyuncu monitörü yeni nesil konsol cihazlarının görüntüleme ihtiyacını karşılayabilir.

Philips, 144 Hz yenileme hızına sahip yeni 345M1CR Momentum UltraWide oyuncu monitörünü tanıttı. Philips’in yeni oyuncu monitörü yeni nesil konsol cihazlarının görüntüleme ihtiyacını karşılayabilir.

Konsolseverlerin merakla ve sabırsızlıkla bekledikleri PlayStation 5 ve Xbox Series X’in bu sene içerisinde kullanıcı beğenisine sunulması bekleniyor. Oyunseverler, sosyal medya ve forum sitelerinde, yeni nesil konsollarla birlikte hangi televizyonun veya monitörün kullanılması gerektiğini sık sık konuşuyor. Philips’in yeni çıkardığı oyuncu monitörü ise söz konusu duruma açıklık getirecek gibi görünüyor. 

Philips’in yeni oyuncu monitörü 345M1CR Momentum UltraWide kavisli ekranı ve bünyesinde barındırdığı donanımlarla, oyuncuların isteyeceği birçok özelliğe sahip. 

34 inç ve 144 Hz 

Philips 345M1CR Momentum UltraWide, 34 inç’lik dev bir ekrana sahip. Bu kavisli ve oldukça büyük ekranın yenileme hızı 144 Hz. Monitör bu özelliği ile standart bir monitörden 2,4 kat daha hızlı. Oyuncuların oldukça beğeneceği düşünülen monitörün en boy oranı ise 21:9. Bunun yanı sıra ekranda parlama önleyici kaplamada bulunuyor. 

345M1CR Momentum UltraWide’ın standart tepki süresinin 4 ms. olduğu Hareketli Resim Tepki Süresiyse (MPRT) sadece 1 ms. olarak açıklandı. Bunun yanında monitör 300 cd/metrekare parlaklık düzeyine sahip. Yani bir oyuncunun aradığı dinamizm bu monitörde diyebiliriz.

Konsolseverlerin ve teknoloji  ile ilgilenenlerin merakla beklediği PlayStation 5 ve Xbox X almayı düşünenleri sevindiren monitörün HDR desteği de mevcut. Yani kullanıcılar bu oyuncu monitörünü kullanarak 3440 x 1440 çözünürlüğün keyfini sürebilecek. 4K çözünürlük sunmayan monitör bu özelliği ile biraz eksik kalıyor. Ancak söz konusu eksiği ise diğer özellikleri gideriyor. Bunlara ek olarak cihazda 2 adet DisplayPort ve 2 adet de HDMI 2.0 girişi yer alıyor.

Gözleri koruyan Flicker-Free teknolojisi

345M1CR Momentum UltraWide’ın Flicker-Free teknolojisi, uzun süreli kullanımda dahi gözleri yormayan bir ekran kullanıcı beğenisine sunuluyor. LED aydınlatmadaki titreşimler 4 saatten fazla kullanımlarda gözlerin oldukça yorulmasına ve zarar görmesine sebep olurken Philips’in yeni oyun monitöründe kullandığı teknoloji, gözlerin korunmasına olanak sağlıyor. 

Philips’in yeni oyuncu monitörü için açıklanan bir çıkış tarihi ile herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor. Ancak yeni nesil konsolların piyasaya sürüldüğünde, söz konusu monitörün satışa çıkmış olacağı tahmin ediliyor. 

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5 Mayıs Ayında Tanıtılabilir!

Xbox Series X ‘in teknik özellikleri belli oldu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı