İnceleme

PlayStation 5 özellikleri nelerdir!

Oyuncular için 2020 senesinin oldukça heyecanlı geçeceğini söylemek mümkün. Xbox Series X özellikleri neler belli olmaya başlamışken, Sony bugün düzenlemiş olduğu etkinlikle beraber PlayStation 5 özellikleri neler olacak biraz da olsa açıkladı. PlayStation 5 ne zaman çıkacak gibi karmaşık sorular tamamen cevaplanmasa da özellikle teknik özellikleri öğrenmiş olduk.

PlayStation 5’e ramak kaldı!

PlayStation 5 hakkında düzenlenen bu etkinliği biz de izledik ve sizler için notlarımızı aldık. Genellikle teknik özelliklere odaklanıldı ancak oyuncuları ilgilendiren kısımları sizler için derlemeyi unutmadık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

PlayStation 5 özellikleri nasıl olacak?

Düzenlenen etkinlik gerçek manada bir gövde gösterisiydi. Neredeyse tamamen teknik özelliklerden bahsedilen etkinlikte özellikle geliştiriciler, güç, depolama birimi ve ses teknolojileri üzerinde duruldu. Geliştiricilerin PlayStation 5’e olan uyumluluğu konusunda açıklamalarda bulunuldu ve bu sürecin 1 ayın altına düşeceği belirtildi. Ayrıca geliştiricilerin ve kullanıcıların isteği doğrultusunda PlayStation 5’te depolama birimi olarak SSD kullanılacak.Ses konusunda da ciddi çalışmalar olduğunu belirten Sony, oyuncuların televizyon hoparlöründe dahi savaşın ortasında gibi hissedebileceğini açıkladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı