Oyunlar

PlayStation (PS) Now Abone Sayısı 2.2 Milyona Ulaştı

PlayStation hizmeti olan PlayStation Plus, 41 milyondan fazla aboneye sahipken PlayStation Now abone sayısı olarak 2.2 milyona ulaştı.

PlayStation hizmeti olan PlayStation Plus, 41 milyondan fazla aboneye sahipken PlayStation Now abone sayısı olarak 2.2 milyona ulaştı.

Sony birinci ve üçüncü taraf oyunlarına erişim imkanı sunan ve hızla büyüyen bulut oyun aboneliği hizmeti olan PlayStation Now‘ın 2.2 milyondan fazla aboneye sahip olduğunu açıkladı.

Geçen yıl bu zamanlarda 1 milyondan fazla kişinin abone olduğunu bildiren Sony‘nin geçen yıla göre bu yıl abonelik sayısını 2 katından fazla artırdığı görülüyor. Ücretli olan PlayStation Now hizmetindeki abonelik artışının diğer sebebi de, ilk açıklanmasından 7 ay sonra fiyatının düşmesinden kaynaklı olduğu düşünülüyor. PlayStation Abonelik fiyatları daha önce ayda 19.99 dolar veya yıllık 99.99 dolar iken şuan aylık 9.99 dolar veya yıllık 59.99 dolar.

PlayStation Now vs Xbox Game Pass Abone Sayısı

PlayStation Now abone sayısı kağıt üstünde çok fazla görünse de Sony hizmeti beş yıl önce başlatmıştı. Bu nedenle aslında bu artış için geç kalındı diyebiliriz. En yakın rakibi Xbox, Game Pass abonelerine oynayabileceği devasa bir oyun kütüphanesi sunarken, 2017’de başlattıkları hizmetten sonra Nisan ayından itibaren 10 milyon abone sayısına ulaşmıştı.

Çevrimiçi oyun servisi olan PlayStation Plus da büyümeye devam ediyor. Sony Mart ayının sonunda PlayStation Plus abone sayısının 36 milyondan fazla olduğunu bildirmişti. Geçen yıla göre 5 milyon kullanıcı artışla 41.5 milyon kişi abone olmuştu. Microsoft da oyun hizmeti olan Xbox Live’da Nisan ayı sonunda 90 milyon aktif abone topladığını bildirdi.

Bu sayıların birçoğu korona virüse bağlı olarak insanların eve sıkışıp kaldığı ve eğlence aradığı için artışa geçmiş olabilir. Ayrıca bu dönemde oyun endüstrisi 2020’nin ilk çeyreğinde 10.9 milyar dolar ile rekor kırdı.

İlginizi Çekebilir:

Web Tarayıcınızda Sanal Akvaryum Oluşturun

PlayStation Store’un 5 Oyun için Büyük İndirimi!

Xbox Series X, PlayStation 5’ten 100 Dolar Ucuz Olabilir

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı