Oyunlar

PS Plus aboneliklerine zam geliyor

PlayStation kullanıcılarına avantajlar, bedava oyunlar ve online oyun oynama imkanı veren abonelik sistemi PS Plus’ın Türkiye fiyatlarına zam geliyor. 1 Mayıs 2020 tarihinden sonra PS Plus aboneliklerine zam gelecek. 

PlayStation kullanıcılarına avantajlar, bedava oyunlar ve online oyun oynama imkanı veren abonelik sistemi PS Plus’ın Türkiye fiyatlarına zam geliyor. 1 Mayıs 2020 tarihinden sonra PS Plus aboneliklerine zam gelecek. 

Dünyada milyonlarca oyun ve cihaz satmış olan Sony PlayStation markasının aylık abonelik sistemine zam geliyor. PS Plus olarak isimlendirilen bu abonelik sistemi sayesinde kullanıcılar her ay bedava oyunlar kazanabiliyor, özel indirim dönemlerinde fazladan indirim alıyor ve online oyun oynama imkanına sahip oluyor. Hatta geçen ay (Şubat) PlayStation 4 için The Sims 4, BioShockThe Collection, Firewall Zero Hour (VR) oyunları ücretsiz olarak verildi. Aktif olarak PlayStation 3, PS 4, PS Vita’da kullanılan bu PS Plus aboneliklerine zam geliyor. Ülkemizde uygulanacak olan bu zam 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren geçerli hale gelecek.  

PS Plus abonelik sisteminde toplam 3 abonelik planı bulunuyor. Bunlar bir aylık, üç aylık ve bir yıllık olarak birbirinden ayrılıyor. Şu an güncel olarak bir aylık aboneliğin fiyatı 23.99 Türk lirası, üç aylık abonelik planın ise 74.99 Türk lirası ve bir yıllık abonelik planı ise 179.99 Türk lirasına satılmakta. Ama ülkemizde 1 Mayıs tarihinde uygulanacak olan zam ile birlikte bir aylık aboneliğin fiyatı 39.99 Türk lirasına çıkıyor. Üç aylık abonelik planının ise fiyatı 99.99 Türk lirasına, bir yıllık abonelik planının fiyatı ise 239.99 Türk lirasına satılmaya başlanacak.  

Gelecek olan bu zamların erkenden bildirilmesi oyuncular için en azından ufak bir avantaj yaratıyor. Eğer PS Plus aboneliğinden faydalanıyorsanız, 1 Mayıs tarihine kadar maddi gücünüzün yettiği kadar PS Plus aboneliği satın alabilirsiniz. Alınan PS Plus abonelikleri üst üste eklenebildiği için şimdiden abonelik satın almanızda bir sorun olmaz.  

PS Plus Mart ayı oyunları

PS Plus Mart ayı oyunları
PS Plus Mart ayı oyunları

PS Plus abonelik sisteminin Mart ayı için vereceği ücretsiz oyunlar ise 179 Türk lirası değerinde Shadow of the Colossus Remake ve 239 Türk lirası değerinde olan Sonic Forces. PS Plus abonelerine Mart ayında verilen bedava oyunlar, temalar ve ekstralar 3 Mart tarihi itibariyle indirilmeye başlayacak. Yani eğer Şubat oyunlarını almadıysanız hala biraz zamanınız var. Kütüphanenize eklediğiniz tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz devam ettiği sürece istediğiniz zaman indirebiliyorsunuz.  

Doom: Eternal ilk izlenimler

PlayStation 5’in kontrolcüsü için kablosuz şarj patenti alındı

Sony, orta segment cep telefonu Xperia 10 II tanıttı

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı