Oyunlar

RAZER, Amiral Gemisi AMD Oyun Laptopu Yeni Razer Blade 14 ‘ü Tanıttı

Razer Blade 14; AMD Ryzen™ 9 5900HX ile desteklenen, en kompakt 14 inç oyun kasasında en hızlı 14 inç oyun ekranını çalıştıran dünyanın en güçlü 14 inç oyun dizüstü bilgisayarı olarak geri dönüyor.

Razer Blade 14; AMD Ryzen™ 9 5900HX ile desteklenen, en kompakt 14 inç oyun kasasında en hızlı 14 inç oyun ekranını çalıştıran dünyanın en güçlü 14 inç oyun dizüstü bilgisayarı olarak geri dönüyor.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, bugün E3 açılış konuşmasında bir oyun efsanesinin geri döndüğünü duyurdu: Razer Blade 14 Sınıfında en hızlı oyun performansını sunan 8 çekirdekli AMD Ryzen™ 9 5900HX AMD işlemciye sahip ilk Razer Blade.

Yeni Razer Blade 14 aynı zamanda NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 Dizüstü Bilgisayar GPU’suna ve Quad HD 165Hz ekrana sahip olacak ve tümü dünyanın en kompakt 14 inçlik oyun kasasında paketlenerek sunulacak. Bunların üstüne; her tuşa ayrı atanan Razer Chroma RGB arka aydınlatma, dinamik ses için sürükleyici THX® Spatial Audio ve günlük yaşamı daha kolaylaştıran çok sayıda bağlantı noktası da dahil olmak üzere Razer Blade dizüstü bilgisayarları türünün tek örneği haline getiren imzalı Razer seçimleri ile 14 inçlik güç merkezi tamamlanmış oluyor.

Ultra-Güçlü

Blade 14’ün geri dönmesi ile, Razer ve AMD arasında tamamen yeni bir ortaklık doğuruyor ve bu ortaklık şimdiye kadar bir AMD işlemci üzerinde çalışan ilk Razer Blade ile sonuçlanıyor. 8 çekirdekli 16-thread AMD Ryzen™ 9 5900HX işlemci; 4,6 GHz saat hızına kadar yükseltebilen maksimum boosta sahip olup yoğun iş yüklerini hızla dağıtmasını, oyun oynarken gecikmeyi azaltmasını ve zorlu iş yüklerinin üstesinden en yüksek hızlarla gelmesini sağlar. AMD Ryzen™ özellikli yeni Blade 14, yalnızca sınıfındaki en yüksek ham bilgi işlem gücünü sunmakla kalmaz, aynı zamanda serin ve sessiz bir verimlilikle de kullanıcılara 12 saate kadar pil ömrü sağlar. Böylece kullanıcılar prizin yanına daha az zaman harcarken daha dışarıda daha çok zaman geçirebilecekler.

Blade 14, NVIDIA GeForce RTX 3080 Dizüstü Bilgisayar GPU‘su da dahil en yeni NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar GPU’larına sahiptir. NVIDIA’nın Ampere mimarisiyle oluşturulan RTX™ 30 Serisi, görsel olarak daha sürükleyici dünyalar yaratmak için geliştirilmiş ışın izleme (ray tracing) ve gelişmiş AI özellikleri sunar. GeForce RTX 30 Serisi, geliştirilmiş grafik performansına ek olarak, Dynamic Boost, Whisper Mode 2.0 ve Blade 14’ün sessiz ama ölümcül kalmasını sağlayan, yeniden boyutlandırılabilir BAR gibi bir dizi Max-Q teknolojisine sahiptir.

Ultra-Hızlı

Gücü görsel doğrulukla eşleştiren Blade 14, piyasadaki en hızlı 14 inç oyun ekranlarını sunar. Full HD 144Hz‘den Quad HD 165Hz‘e kadar değişen her iki IPS sınıfı panel, Full HD panelde 100% SRGB’ye ve Quad HD panelde 100%’e kadar DCI-P3’e ulaşan mükemmel renk kapsamı sunar. Entegre AMD FreeSync™ Premium teknolojisi ile birleşen her iki panelin yüksek yenileme hızı, canlı ve akıcı bir görsel oyun deneyimi sağlar. Her kullanıcı için tutarlı ve canlı deneyim sunmak için paneller, renk doğruluğu yapılması için fabrikada özel olarak kalibre edilir.

Ultra-İnce

Blade 14, tamamen alüminyum bir kasaya sahiptir. Ekran çerçevesindeki ziyanı en aza indirmek için hassas bir şekilde frezelenmiştir ve eşsiz bir dokunuş hissi uyandırırken çiziklere karşı da dayanıklı bir yüzey sağlamak için mat siyah bir kaplama ile anodize edilmiştir. Blade 14’ü yalnızca ince değil, genel olarak kompakt hale getirmek için kasa boyutları yalnızca 16.8mm x 220mm x 320mm olarak kısaltıldı. Bu da onu dünyanın en küçük 14 inç oyun dizüstü bilgisayarı haline getirdi. Bu teknik başarıya ulaşmak için Blade 14, diğer oyun dizüstü bilgisayarlarının güvendiği hacimli ve verimsiz ısı borusu sistemleri yerine Razer’in benzersiz buhar odası soğutma çözümünü kullanıyor. 

Blade 14 içindeki vakumla kapatılmış oda, ısıyı entegre bileşenlerden uzaklaştırmak için buharlaştırılmış sıvı kullanırken hem soğuk havayı içeri çekmek hem de sıcak havayı dışarı üfleyerek aynı anda CPU ve GPU’nun soğuk kalırken maksimum kapasitede çalışmasını sağlayan, her biri yalnızca 0.1 mm kalınlığında, ki bir insan saçı inceliği eder, 88 fan kanadına sahip iki ultra düşük profilli fan ile birlikte çalışır. 

Nihai Tecrübe 

Çok yönlü bir araç olarak tasarlanan Blade 14, günlük deneyimi iyileştirmek için oyun oynamanın ötesine geçen çok sayıda kullanıcı dostu özelliğe sahiptir. Ekranın üst çerçevesi, ofis dışında çalışırken web aramalarını yanıtlamak için keskin bir 720p web kamerası ve Windows Hello aracılığıyla güvenli ve sorunsuz oturum açma için bir IR sensörü ile kaplıdır. Güçlü klavye, Razer Synapse’de bulunan 16,8 milyon renkten herhangi birine uyacak şekilde özelleştirilebilen ve her tuşa ayrı atanabilen Razer Chroma RGB ile vurgulanmıştır. 

Klavyenin yanında, oyun, film veya müzik için yerleşik THX Spatial Audio teknolojisi ile ayarlanabilen güçlü hoparlörler bulunur. Blade 14’ün kenarlarında; şarj etmek için güç sağlayan iki adet USB 3.2 Gen 2 Type-C bağlantı noktaları, eski öğeleri bağlamak için iki adet USB 3.2 Gen 2 Type-A bağlantı noktaları, toplantı odasında medya cihazlarına kolayca bağlantı için HDMI 2.1 ve THX Spatial Audio ile sürükleyici 3D sesleri duymak için 3,5 mm jak dahil olmak üzere çok sayıda bağlantı noktası mevcuttur.

Oyun dünyasında bir kez daha devrim yaratmak için Blade 14, işlemci gücünden görsellere, mobiliteye ve çok yönlülüğe kadar her kategoride en iyinin en iyisini sunan ilk 14 inç oyun dizüstü bilgisayarıdır. Blade 14, Nihai AMD Oyun Dizüstü Bilgisayarıdır.

Oyna. Şarj Et. Tekrarla.

Razer Blade 14’ün yanı sıra Razer, ilk Galyum Nitrür (GaN) şarj cihazı olan Razer USB-C GaN şarj cihazını da duyurdu. En son GaN teknolojisini kullanan yeni şarj cihazı, oyuncular, profesyonel tüketiciler veya sürekli hareket halinde olanlar için mükemmeldir. İki USB-C bağlantı noktası ve iki USB-A bağlantı noktası arasında 130 W’a kadar birleşik şarj gücü sunan bu ürün, müşterilerin akıllı telefonlarını, tabletlerini veya dizüstü bilgisayarlarını cebe kolayca sığacak kadar küçük bir cihazla şarj etmelerini sağlar.

Yeni şarj cihazında bulunan GaN teknolojisi, geleneksel silikon bazlı şarj tuğlasına kıyasla yalnızca boyut ve güç dağıtımı açısından değil, aynı zamanda termal performans açısından da daha verimlidir. Bu da bağlı cihazların aşırı ısınma veya kısa devre yapma riskinin azalması anlamına gelir. Razer USB-C GaN Charger, oyuncuların ve profesyonel tüketicilerin hareket halindeyken her zaman bağlı kalmalarını ve güçlerini açık tutmalarını sağlar.

Fiyatı ve çıkış tarihi

Yepyeni Razer Blade 14, 1799.99$ / 1,999.99€’dan başlayan fiyatlara sahip olup şu anda Razer.com, RazerStore perakende satış yerleri ve seçkin perakende ortaklarında mevcuttur.

Razer USB-C GaN Şarj Cihazı şu anda 179.99$ / 179,99€ etiketle Razer.com‘da ve RazerStore perakende satış noktalarında mevcuttur.

İlginizi Çekebilir:

Yeni 11. Nesil Intel İşlemciler, Portatif Dizüstü Bilgisayarlara 5.0 GHz Hız Getiriyor 

Samsung, ‘Galaxy Book Go’ Dizüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı! 

Monster Tulpar T7 V22.1 Kutu Açılımı – RTX 3060 Kullanan Oyuncu Bilgisayarı!:

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı