Oyunlar

Razer Gold Nedir? Ne İşe Yarar? 

Razer tarafından geliştirilen bir sanal cüzdan sistemi olan Razer Gold bünyesinde, 2019 yılında 20 milyon oyuncu alışveriş yaptı. Platformun popülaritesini artırmasıyla birlikte ‘Razer Gold nedir?’ sorusu da pek çok kişi için merak konusu oldu.  

Razer tarafından geliştirilen bir sanal cüzdan sistemi olan Razer Gold bünyesinde, 2019 yılında 20 milyon oyuncu alışveriş yaptı. Platformun popülaritesini artırmasıyla birlikte ‘Razer Gold nedir?’ sorusu da pek çok kişi için merak konusu oldu.  

Razer, bünyesindeki sanal cüzdan sistemine ilişkin kullanıcı sayısının giderek büyüdüğüne işaret ediyor. “Razer Gold” adı verilen sistem bünyesinde, 2019 yılı boyunca 20 milyon oyuncunun alışveriş yaptığı belirtiliyor. Platformun popülaritesi artıkça ‘Razer Gold nedir?’ sorusu da pek çok kişi için merak konusu oluyor. Aktarılan detaylara göre; Razer’ın Razer Gold isimli sanal kredi sistemi sayesinde oyuncular, sistem üzerinden para harcadıkça ürün kazanma şansı yakalıyor. Uluslararası online bir cüzdan olduğu ifade edilen cüzdanın para birimi ise ‘Gold’ ve ‘Silver’dan oluşuyor.  

Oyuncuların, Razer Gold’a sahip olmak için resmi internet sitesini ziyaret ederek hesap açmaları gerekiyor. Razer hesabı mevcut olan oyuncular ise sisteme doğrudan giriş yapabiliyor. Sonraki adımda sistem, ilgili oyuncuya bir cüzdan tanımlıyor ve bu cüzdan doldurulduktan sonra, sistemde kayıtlı ürünler üzerinden alışveriş yapılabiliyor. Oyun tutkunları; Razer Gold cüzdanlarıyla Razer’ın oyun kütüphanesinden oyun satın alabiliyor, SteamBlizzardValorant, Zula, Twitch ve CS:Go gibi birçok oyun hesabına para atabiliyor ya da online oyunlarda oyun içi satın almalar gerçekleştirebiliyor. Güncel olarak Razer’ın ürün arşivinde, 33 binden fazla oyun ve eşya yer alıyor.  

Bununla birlikte; Razer Gold üzerinden oyuncular, indirimleri takip ederek sahip oldukları Gold veya Silver ile alacakları oyunlara ilişkin indirimlerden faydalanabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, Razer Üzerinden COVID-19 için maske yardımı da yapabiliyor. Pandemi için bağış yapmak isteyen oyuncularalışverişlerden kazanılan Razer Silver ile maske bağışlayabiliyor. Aktarılan detaylara göre; bu maskeler doğruca, COVID-19 ile ön saflarda mücadele eden insanlara gidiyor. Razer’ın bu hareketinin, kullanıcılardan yoğun ilgi gördüğü ve maske stoklarının hızlıca azalmaya başladığı ifade ediliyor. 

Razer Gold kartın avantajları ne?  

Razer Gold Avantajları Ne

Peki Razer Gold kartın avantajları neRazer Gold’un kullanımındaki en büyük avantajlardan biri, Razer markasının geliştirmiş olduğu Razer Silver sistemi. Razer Silver sistemi, Razer Gold’un yanında bir diğer para birimi olarak yer alıyor. Oyuncular Razer Gold ile bir şey satın aldığında, hesaplarında yaptıkları alışveriş miktarına bağlı olarak Razer Silver kazanıyor. Kazanılan Razer Silver ile Razer marka birçok ekipman, aksesuar ve tekstil ürününe sahip olunabiliyor. Ayrıca Razer Silver puanları ile oyuncular; Razer mağazasında yer alan geniş oyun kütüphanesinden, diledikleri Steam oyunlarını da ücretsiz bir şekilde satın alabiliyor. Razer Gold ile yapılan alışveriş miktarı artıkça, biriken Razer Silver puanının miktarı da artıyor 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yeni oyuncu bilgisayarı Razer Blade 15 tanıtıldı 

Facebook, LG ve Razer’dan Corona virüsü için yeni önlem 

Razer’ın CEO’su Elon Musk ile iş birliği istiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı