Oyunlar

Redmi, İlk Oyuncu Telefonu Modelini Nisan Ayında Tanıtacağını Doğruladı! 

Xiaomi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Redmi, ilk oyuncu telefonu modelini Nisan ayı sonlarına doğru Çin’de görücüye çıkaracağını doğruladı. Konuya ilişkin duyuru, şirketin resmi ‘Weibo’ hesabı üzerinden paylaştığı bir tanıtım görseli üzerinden yapıldı.  

Xiaomi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Redmi, ilk oyuncu telefonu modelini Nisan ayı sonlarına doğru Çin’de görücüye çıkaracağını doğruladı. Konuya ilişkin duyuru, şirketin resmi ‘Weibo’ hesabı üzerinden paylaştığı bir tanıtım görseli üzerinden yapıldı.  

Xiaomi çatısı altında faaliyetlerine devam eden akıllı telefon üreticisi Redmi, ilk oyuncu telefonu modelini Nisan ayı sonlarına doğru Çin’de görücüye çıkaracağını doğruladı. Konuya ilişkin ilk duyuru, şirketin resmi ‘Weibo’ hesabı üzerinden paylaştığı bir tanıtım görseli ile yapıldı. Markanın genel müdürü Lu Weibing, yapılan paylaşımı kendi hesabı üzerinden de paylaştı ve Xiaomi’nin, kendi çatısı altındaki bir marka ile oyuncu telefonu pazarına gireceğine işaret etti. Oyuncu telefonlarıyla ünlü ‘Black Shark’ın, Xiaomi destekli bir oyuncu telefonu üreticisi olmasına rağmen Xiaomi’nin bir yan kuruluşu veya alt markası olmadığı da biliniyordu.  

Weibing; paylaşımında, Xiaomi’nin bu tip bir hamle yapmasının en temel nedenlerinden birinin mobil e-spor topluluğunun giderek artan popülaritesi olduğunu dile getirdi. Şirket yetkilisi ayrıca, son dönemlerde Redmi kullanıcılarından gelen oyun odaklı akıllı telefonlara yönelik güçlü bir talep olduğunu da sözlerine ekledi. Bu kapsamda Xiaomi’ninRedmi markalı ilk amiral gemisi oyuncu telefonunu Nisan ayı sonunda tanıtacağı belirtildi. Çin merkezli teknoloji şirketi, kısa bir süre önce ‘Tencent’ tarafından geliştirilen ‘Call of Duty Mobile’ oyunuyla da bir iş birliği gerçekleştirmişti. Xiaomi, bu iş birliği ile kararlı iyileştirmeler yaparak oyun deneyimini optimize etmeyi hedeflediklerine işaret etmişti.  

Redmi tarafından piyasaya sürülecek olan oyun telefonu ve özellikleri ile ilgili henüz net bir bilgi yok 

Redmi Oyun Telefonu

Redmi tarafından piyasaya sürülecek olan oyun telefonu ile ilgili henüz net bir bilgi olmasa da daha önce ortaya atılan iddialar, cihazın 144 Hz ekran tazeleme oranına sahip olacağını ve Samsung tarafından geliştirilen ‘E4 AMOLED’ ekran teknolojisini kullanacağını ileri sürüyor. Ürünün ayrıca, gücünü ‘MediaTek Dimensity 1200’ işlemci modelinden alacağı ve 65W hızlı şarj teknolojisini destekleyen 5000 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olacağı tahmin ediliyor. Weibing, telefonun en sevilen mobil oyunları oynarken en iyi performansı, kontrolü ve ekran kalitesini sağlayacağına işaret ediyor. Bununla birlikte; ürünün, çok yüksek bir fiyat etiketine sahip olmaması bekleniyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, ‘Black Shark 4’ Oyuncu Telefonu Modelini 23 Mart Tarihinde Tanıtacak! 

Asus’un Oyuncu Telefonu ROG Phone 5’in Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Xiaomi’nin Oyuncu Telefonu Black Shark 3 Türkiye’de Satışa Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı