Android UygulamalarıiOS

Salgın sebebiyle en çok indirilen mobil uygulamalar

Salgın sebebiyle birçok kişi evinde vakit geçiriyor ve dışarıya çıkmıyor. Bu nedenle insanlar mobil uygulamalara yüklenmiş durumda. Salgın sebebiyle en çok indirilen mobil uygulamalar da belli oldu. Aralarında tahmin edebileceğiniz üzere, haber okuyabilecek uygulamalar ve içerik izleme platformları bulunuyor.

İşte salgın sebebiyle en çok indirilen mobil uygulamalar

Corona virüsü sebebiyle birçok hükümet bu kapsamda vatandaşlarına evde kalmaları için bazı önlemler alıyor. Avrupa ülkelerinde yaşanan önlenemez yayılma ise insanlığı tedirgin ediyor.

Çin dışında salgından en çok etkilenen İtalya’da ve İspanya’da sokağa çıkma yasakları artıyor. Buna bağlı olarak evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başlayan insanlar, akıllı telefonlarına, bilgisayarlarına ve oyun konsollarına sığınmış durumda.

Dünyadaki günlük yaşamı yeniden planlayan bu salgın sebebiyle insanların rutin alışkanlıkları değişmiş durumda. Bu değişime ayak uydurmak isteyen insanlar ise mobil uygulamalara kendini emanet ediyor.

En çok indirilen App Store ve Google Play Store uygulamalarının başında, haber okuma uygulamaları, görüntülü konuşma uygulamaları ve içerik izleme platformlarının uygulamaları yer alıyor.

İşte şu an en çok indirilen mobil uygulamalar;

Zoom

TikTok

News Break

Google Classroom

Hangouts Meet by Google

Microsoft Teams

Gmail

Disney Plus

Smartnews

Netflix

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı